ﺳﻪشنبه, 30 دی,1399
آدرس ایمیل
info[@t]dingoland.ir
مشاوره آنلاین
از 9 الی 16
اینستا
dingoland.ir
  • راهنمای خرید > کراوات و پاپیون
  • 755
  • print
معرفی و خرید انواع کراوات و پاپیون

کراوات ها از مهمترین اکسسوری های مردانه بشمار می روند که به راحتی می توانند سبب افزایش اعتماد به نفس و همچنین بیشتر دیده شدن شما خصوصا در کشور ما که استفاده از کراوات خیلی جز رایج نیست، شوند. امروزه دنیای مُد از کراوات های بسیار متنوع و مختلفی برخوردار شده است که قدری پروسه انتخاب و خرید کراوات مردانه را برای آقایان خوش پوش ایرانی سخت و پیچیده کرده است! با این حال چنانچه در ادامه این مقاله با لیست بیست همراه شوید، قطعا با نکات حائز اهمیتی در خصوص خرید یک کراوات مناسب مردانه مواجه خواهید شد.

کراوات و تاریخچه ی آن

    کراوات پیشینه ی قدیمی دارد که از دیرباز برای استایل لباس آقایان مورد استفاده قرار می گرفت دستمال گردن یا همان کراوات در سه دسته استاندارد،باریک و اسکینی تقسیم بندی می شوند.

 یک نوع پارچه ای ست که جلوی پیراهن و روی سینه قرار می گیرد آقایان از این پارچه دراز و پهن بعنوان کراوات استفاده می کنند کودکان پسر نیز از آن بطور غیررسمی بهره مند هستند.

در بعضی از کشورها از آن بعنوان قسمتی از لباس رسمی خود استفاده می کنند.پس از انقلاب 57 در ایران استفاده از آن در بین عموم ممنوع اعلام شد.

تاریخ نشان می دهد که کراوات از ایران توسط قوم ساسانیان به اروپا رفت و پیروان مانی برای اینکه متفاوت باشند از پارچه ای در جلوی پیراهنشان استفاده می کردند بعدها در دوره معاصر توسط کراوات ها به کشور فرانسه آورده شد بعدها هم به خاطر همین به نام کراوات شناخته شد البته توسط کشور انگلستان بیشتر مورد استفاده و توجه قرار گرفت و به جهان معرفی گردید.

 امروزه بیشتر کراوات به عنوان شخصیت و رسمی بودن آقایان است این نکته جالب که تاریخ تمدن از اسب به انسان رسیده و بسیار حائز توجه است.

کراوات

معنا

معنی کراوات یعنی اسب تندرو، نیرومند است.اگرچه به نقل گفته می شود فرانسه کشور کراوات می باشد و معنی این کلمه فرانسوی است.

   اینکه میگویند تمدن از اسب به انسان رسیده به این دلیل است که قبلا به گردن اسب هایشان بند سفیدی آویزان می کردند که نشانه ی قدرتمند بودنشان بود از اینرو افرادی نیز به گردن خود پارچه ی سفیدی آویزان می کردند.

فرانسه و کارخانه تولید

قبل از فرانسه کشور روم نیز از پارچه باریکی برای جلوگیری از بیماری چون سرماخوردگی استفاده می کردند که به آن فوکال می گفتند.لویی چهاردهم از نوعی پارچه به عنوان دانتل که روبان قرمز داشت و در زیر چانه گره می زدند استفاده می کرد همچنین زنان خود را نیز مجبور به استفاده از دانتل می کرد.

رابطه ی بلندی کراوات در فرانسه به این معنی بود که هر چقدر بلندتر می بود رتبه ی رجال در دربار نیز بلند مرتبه بود.

کراوات انواع مختلفی داشت مثلا زنان در گذشته از پارچه ای به نام خز به دور گردنشان استفاده می کردند بعدها از پارچه ی بلندی که همه ی آن را دور گردن میپیچیدن و زیر چانه به شکل پروانه می زدند بعد از آن نیز از پارچه ای بعنوان گره استفاده میشد که بعدها بعنوان پاپیون معروف گردید.

تنها کارخانه تولید کننده کراوات در جهان در فرانسه سال 1843 شروع به فعالیت کرد و سالیانه هفتاد هزارتا عرضه می کرد.چهل نوع پارچه در دوخت مورد استفاده قرار میگیرند که رنگهای مختلفی دارد از آغاز تا به الان هشت هزار نوع تولید شده است حتی در حال حاضر بعضی از کارخانجات نساجی نوع  بافتنی آن را تولید می کنند.

کراوات در ایران

قدمت طرح  در ایران حدود 78 سال می شود در واقع بعد از کلاه پهلوی در ایران مرسوم شد و کارمندان دولتی از آن به علت رسمی بودن استفاده می کردند.

آداب استفاده از کراوات

  1.  یکی از اکسسوری های کوچک آقایان است که در ظاهرشان تفاوت زیادی ایجاد می کند.
  2. اولین چیز در دید افراد است پس سعی کنید انتخاب درست و هماهنگی با لباستان داشته باشد.
  3. بلند بودن آن به قد شما بستگی دارد پس طولش تا خط کمربند باشد.
  4. پهنای آن نیز مورد توجهتان باشد.
  5.  حتما نباید گره ی شما بزرگ باشد.
  6. سعی کنید  متناسب با فصل استفاده کنید.

  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است

نام شما
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظرات
تصویر امنیتی
لطفا کد را وارد نمایید