جمعه, 24 اردیبهشت,1400
آدرس ایمیل
info[@t]dingoland.ir
مشاوره آنلاین
از 9 الی 16
اینستا
dingoland.ir
  • راهنمای خرید > لوازم برقی خانگی > ساندویچ ساز
  • print
صرفه جویی در زمان با ساندویچ ساز ها

این روزها دستگاه‌های ساندویچ‌ساز، خوردن ساندویچ در خانه را جذاب‌تر و آسان‌تر کرده‌اند. با استفاده از این دستگاه‌ها و کمی خلاقیت می‌توانید با مواد اولیه سالم و متنوع انواع ساندویچ و اسنک را به سلیقه خودتان درست کنید و از خوردن آن لذت ببرید.

عصرهایی که خسته از سر کار برمی‌گردید و انگار سخت‌ترین کار دنیا پختن شام است، ساندویچ از انتخاب‌‌های راحت و کم‌دردسری است که خیلی سریع کارتان را راه می‌اندازد. این روزها هم دستگاه‌های ساندویچ‌ساز، خوردن ساندویچ در خانه را جذاب‌تر و آسان‌تر کرده‌اند. با استفاده از این دستگاه‌ها و کمی خلاقیت می‌توانید با مواد اولیه سالم و متنوع انواع ساندویچ و اسنک را به سلیقه خودتان درست کنید و از خوردن آن لذت ببرید.

ساندویچ ساز چیست؟

ساندویچ ساز یک لوازم خانگی کوچک می باشد که به شما کمک میکند تا بتوانید انواع تست و گریل را انجام دهید یا ساندویچ های متنوع با طعم های خوشمزه تهیه کنید. این وسیله به شما کمک میکند تا بتوانید ساندویچ مرغ، ساندویچ سبزیجات، کباب یا نان های تست خوشمزه با طعم های متفاوت درست کنید. ساندویچ ساز به جوان های شاغل کمک میکند تا بتوانند طعم های مختلف ساندویچ را در مدت زمان کوتاهی آماده و میل کنند. نه تنها در وعده صبحانه بلکه در هر زمانی که احساس گرسنگی کردید ساندویچ ساز به کمک شما می آید.

نوع ساندویچ ساز

ساندویچ ساز ها انواع مختلفی دارند که انتخاب هر یک از آنها به سلیقه شما بستگی دارد. رایج ترین مدل این دستگاه ها که معمولاً در هر خانه ای یافت می شود ، صفحاتی هایی است که روی آنها نان تست درست می شود و صبحانه یا ساندویچ تهیه می شود. برخی دیگر از مدل های ساندویچ ساز نیز قابلیت گریل دارند.

نوع دیگری از دستگاه ساندویچ وجود دارد که بیشتر برای صبحانه استفاده می شود و آن دستگاه وافل خانگی است. این دستگاه معمولاً دارای دو صفحه از چدن یا آلومینیوم است و به صورت پنجره است. نوع دیگری از ساندویچ ساز وجود دارد که سازنده پیتزا یا پیتزا ساز است و زیر مجموعه این دستگاه است.

نکات کلیدی برای خرید ساندویچ ساز

ظرفیت دستگاه

ساندویچ سازهای موجود در بازار می توانند 2 یا 4 ساندویچ را با هم درست کنند، شما می توانید با توجه به تعداد اعضای خانواده و میزان استفاده خود ، دستگاه مورد نظر را خریداری کنید. اگر خانواده شما 4 نفر است ، شما نباید یک دستگاه 2 صفحه ای خریداری کنید ، زیرا پخت و پز زمان زیادی می برد و مصرف برق دو برابر می شود.

جدا شدن صفحه ها

تقریباً تمام مدل های دستگاه ساندویچ ساز قابل جدا شدن هستند. این بسیار مهم است زیرا به شما کمک می کند دستگاه ساندویچ خود را با سهولت بیشتری تمیز کنید. به یاد داشته باشید که نمی توانید بدنه سازنده ساندویچ را زیر شیر آب بشویید ، زیرا ممکن است به اجزای داخلی آن آسیب برساند.

ساندویچ ساز با صفحات نچسب بخرید

به طور کلی ، بهتر است همیشه غذاها را با ظروف آشپزینچسب بپزید. زیرا تمیز کردن آنها بسیار سریعتر و راحت تر است. به خصوص اگر پنیر را دوست دارید و معمولاً پنیر را داخل ساندویچ های خود می ریزید ، بهتر است از دستگاه ساندویچ با صفحات نچسب استفاده کنید تا پاک کردن باقی مانده پنیر را از آن راحت کنید. صفحات ساندویچ ساز (بستگی به سازنده آن دارد) می تواند مخصوص گریل کردن یا فقط برای تهیه ساندویچ یا ترکیبی از همه اینها باشد! در نتیجه می توانید متناسب با نیاز خود از بین آنها انتخاب کنید.

تنظیمات دمایی متفاوت

تنظیمات مختلف دما به شما امکان می دهد ساندویچ خود را هر اندازه که می خواهید گرم کنید ، یا سطح مورد نظر را پخته و بپزید. متاسفانه همه مدل های سازنده ساندویچ از این ویژگی برخوردار نیستند. بیشتر آنها فقط یک چراغ سبز و یک چراغ قرمز دارند و چراغ سبز نشانگر آماده بودن ساندویچ شماست.

توان مصرفی

مهمترین کاری که یک سازنده ساندویچ می تواند انجام دهد صرفه جویی در هزینه است. زیرا اگر بخواهید وقت و هزینه خود را در رستوران صرف کنید ، به هیچ وجه صرفه اقتصادی نخواهد داشت. همچنین شما باید دستگاهی را خریداری کنید که مصرف برق زیادی نداشته باشد و هنگام استفاده از آن برق زیادی مصرف نکند. میزان مصرف انرژی استاندارد یک ساندویچ ساز از 640 تا 1400 وات است. در واقع ، یک تولید کننده ساندویچ مناسب برای خانه و آشپزخانه باید مصرف برق 750 وات داشته باشد.

عایق بودن دستگاه

بسیاری از دستگاه های موجود در بازار در قسمت دسته عایق بندی شده اند. اما هنگام خرید سعی کنید دستگاهی بخرید که در همه قسمت ها عایق باشد و خیالتان از بابت سوختگی راحت باشد.

داشتن تایمر

وجود تایمر در دستگاه ساندویچ ساز، باعث می شود هر زمان که اسنک ها آماده شدند، دستگاه به صورت خود به خود خاموش شود و مانع از سوختن ساندویچ خواهد شد، هنگام خرید به این نکته هم دقت نمایید.


  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است