ﺳﻪشنبه, 30 دی,1399
آدرس ایمیل
info[@t]dingoland.ir
مشاوره آنلاین
از 9 الی 16
اینستا
dingoland.ir
 • معرفی سایت > فرهنگیان
 • 935
 • print
سایت سامانه ضمن خدمت فرهنگیان

در کنار دانشگاه های فرهنگیان که عهده دار امر آموزش در مسیر توانمندسازی معلمان می باشند، وزارت آموزش و پرورش با هدف ارتقا کیفیت آموزش و سطح عملی آموزگاران، دوره هایی را تحت عنوان “دوره ضمن خدمت” برگزار می نماید. این فرآیند که پس از استخدام فرهنگیان با همکاری مرکز برنامه ریزی و آموزش نیروی انسانی وزارت آموزش و پرورش انجام می پذیرد، مختص آموزش معاونین پرورشی، دبیران، مدیران، آموزگاران و همچنین هنرآموزان، در دستور کار مراجع مربوطه قرار گرفته است.

ورود به سامانه ضمن خدمت فرهنگیان

راهنمای ورود به سامانه ضمن خدمت فرهنگیان

 

لینک مستقیم ورود به سامانه ضمن خدمت دانشگاه فرهنگیان

در کنار دانشگاه های فرهنگیان که عهده دار امر آموزش در مسیر توانمندسازی معلمان می باشند، وزارت آموزش و پرورش با هدف ارتقا کیفیت آموزش و سطح عملی آموزگاران، دوره هایی را تحت عنوان “دوره ضمن خدمت” برگزار می نماید. این فرآیند که پس از استخدام فرهنگیان با همکاری مرکز برنامه ریزی و آموزش نیروی انسانی وزارت آموزش و پرورش انجام می پذیرد، مختص آموزش معاونین پرورشی، دبیران، مدیران، آموزگاران و همچنین هنرآموزان، در دستور کار مراجع مربوطه قرار گرفته است.

به منظور ثبت نام فرهنگیان در دوره های مذکور، سامانه ای تحت عنوان “سامانه ضمن خدمت فرهنگیان” راه اندازی شده است که داوطلبان می توانند در مدت زمان مقرر با ورود به این سامانه، نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند. در این مقاله قصد داریم علاوه بر معرفی سامانه فوق، نحوه ورود به آن را نیز مورد بررسی قرار دهیم.ثبت نام داوطلبان در دوره های ضمن خدمت فرهنگیان تنها از طریق سامانه مربوطه به آدرس ltms.medu.ir صورت می پذیرد.

معرفی سامانه ضمن خدمت فرهنگیان

همان طور که در بخش اول اشاره کردیم، آموزش فرهنگیان تنها به دوره تحصیل آن ها در دانشگاه محدود نمی شود، بلکه آن ها می بایست پس از جذب در آموزش و پرورش نیز دوره هایی را در راستای بالا بردن کیفیت روند آموزش دانش آموزان و حتی سطح عملی خود، پشت سر بگذارند.

سامانه جامع مدیریت یادگیری و آموزش فرهنگیان به نشانی ltms.medu.ir مختص انجام کلیه امور مرتبط با برگزاری دوره های ضمن خدمت فرهنگیان از جمله ثبت نام متقاضیان طراحی شده است. نکته قابل توجه در رابطه با این سامانه آن است که علاوه بر فرهنگیان شاغل در مدارس دولتی، کادر اداری و آموزشی مدارس غیردولتی نیز می توانند با ثبت اطلاعات خود در سامانه مذکور، در دوره های ضمن خدمت فرهنگیان شرکت نمایند.

راهنمای ورود به سامانه ضمن خدمت فرهنگیان

تمامی پرسنل اداری و آموزشی مدارس دولتی و غیردولتی می توانند با مراجعه به سامانه ltms.medu.ir و وارد نمودن اطلاعات مورد نیاز، نسبت به ایجاد حساب کاربری خود اقدام نموده و به تکمیل مراحل نام نویسی خود در دوره های آموزشی کوتاه مدت مورد نظر بپردازند. برای این منظور می توانید از راهنمای زیر کمک بگیرید.

پس از ورود به سامانه ضمن خدمت فرهنگیان به آدرس ltms.medu.ir، با صفحه زیر رو به رو می شوید که دارای سه بخش کلی “ثبت نام متقاضیان مدرسی”، “ورود به بخش مدیریت” و “ثبت نام کادر اداری و آموزشی مدارس غیردولتی” می باشد.

مرحله اول ورود به سامانه ضمن خدمت فرهنگیان

 • با کلیک روی گزینه “ثبت نام متقاضیان مدرسی”، صفحه زیر برایتان نمایان می شود. در این مرحله لازم است به دقت مندرجات موجود در این بخش را مطالعه نموده و سپس تیک عبارت “مطالب فوق را مطالعه کردم و مایل به ثبت نام می باشم” را فعال نمایید.

مرحله دوم ورود به سامانه ضمن خدمت فرهنگیان

 • با انجام اقدام فوق، کادری همانند تصویر زیر نمایش داده می شود که لازم است دستگاه، استان و منطقه مورد تقاضای خود برای تدریس را به ترتیب انتخاب نموده و کلید “تایید و ادامه” را بفشارید.

مرحله سوم ورود به سامانه ضمن خدمت فرهنگیان

 • در این مرحله، فرم ثبت نام دوره های ضمن خدمت فرهنگیان در دسترس است که بخش اول آن مربوط به وارد نمودن اطلاعاتی همچون مشخصات فردی، مدرک تحصیلی، سهمیه ایثارگری، مهارت در فناوری اطلاعات و … می باشد.

مرحله چهارم ورود به سامانه ضمن خدمت فرهنگیان

 • در بخش دوم فرم ثبت نام اینترنتی نیز بایستی اطلاعات مورد درخواست را در کادرهای مربوطه درج نموده و در نهایت، روی عبارت “ثبت اطلاعات” کلیک کنید.

مرحله پنجم ورود به سامانه ضمن خدمت فرهنگیان

 • چنانچه در هر یک از مدارس غیردولتی مشغول به فعالیت می باشید، می توانید با انتخاب گزینه “ثبت نام کادر اداری و آموزشی مدارس غیردولتی” در صفحه ابتدایی سامانه، به بخش زیر هدایت شوید. پس از ثبت اطلاعات مورد نیاز در این مرحله و فشردن کلید “ارسال اطلاعات”، یک نام کاربری و یک رمز عبور در اختیار شما قرار می گیرد که بایستی آن ها را یادداشت نمایید.

مرحله ششم ورود به سامانه ضمن خدمت فرهنگیان

 • مجددا به صفحه ابتدایی بازگشته و نام کاربری، رمز عبور و کد امنیتی را وارد نموده و پس از انتخاب گزینه “فراگیر” از بخش “کاربر”، کلید “ورود به سامانه” را بفشارید.

مرحله هفتم ورود به سامانه ضمن خدمت فرهنگیان

 • در این بخش با صفحه زیر رو به رو می شوید که باید اطلاعات خواسته شده را با دقت در بخش های مربوطه وارد کنید. فراموش نکنید که حتما پس از تکمیل هر یک از قسمت های “مشخصات فردی” و “وضعیت کاری فراگیر”، روی عبارت “ذخیره اطلاعات” کلیک نمایید.

مرحله هشتم ورود به سامانه ضمن خدمت فرهنگیان

توجه: در صورتی که تمامی مراحل فوق با موفقیت انجام شوند، سامانه کدی را به عنوان “کد رهگیری” صادر می کند که لازم است آن را به منظور ورود مجدد به حساب کاربری خود، نزد خود نگه دارید.

 • در صورتی که فرآیند ثبت نام خود را به انجام رسانده و قصد ویرایش اطلاعات خود را دارید و یا به هر دلیلی می خواهید به حساب کاربری خود دسترسی پیدا کنید، می توانید از بخش “ورود به بخش مدیریت” صفحه نخست سامانه استفاده نمایید. برای این منظور می بایست نام کاربری (کد ملی)، رمز عبور (کد رهگیری) و کد امنیتی مندرج در صفحه را در بخش مربوطه وارد نموده و پس از انتخاب نوع کاربری خود به عنوان فراگیر، کلید “ورود به سامانه” را بفشارید.

مرحله نهم ورود به سامانه ضمن خدمت فرهنگیان

توجه داشته باشید که شرکت در دوره های آموزشی ضمن خدمت فرهنگیان مستلزم برخورداری از شرایطی همچون مرتبط بودن رشته تحصیلی با موضوع درسی مورد تدریس می باشد.

سوالات متداول

1- چگونه می توان در دوره های ضمن خدمت فرهنگیان ثبت نام کرد؟

فرهنگیان متقاضی شرکت در دوره های ضمن خدمت می توانند با مراجعه به سامانه ltms.medu.ir، فرآیند نام نویسی خود را به انجام برسانند.

2- برای ورود به سامانه ضمن خدمت فرهنگیان به چه اطلاعاتی نیاز دارم؟

جهت ورود به سامانه مذکور، نام کاربری و رمز عبور نیاز است که برای دریافت آن ها ابتدا باید در سامانه ثبت نام نمایید.

3- من در یک مدرسه غیردولتی فعالیت دارم. آیا می توانم از طریق سامانه ضمن خدمت فرهنگیان در دوره های مربوطه شرکت نمایم؟

بله، امکان ثبت نام کادر اداری و آموزشی مدارس غیردولتی نیز جهت شرکت در دوره های ضمن خدمت از طریق سامانه مذکور فراهم می باشد.


  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است

نام شما
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظرات
تصویر امنیتی
لطفا کد را وارد نمایید