جمعه, 08 بهمن,1400
آدرس ایمیل
info[@t]dingoland.ir
مشاوره آنلاین
از 9 الی 16
اینستا
dingoland.ir
نکات کلیدی مهم برای جذب بیشتر کلسیم در بدن

برای جبران کمبود ویتامین دی در بدن رژیم غذایی خود را تغییر دهید و برای جذب کلسیم بیشتر به این 7 نکته طلایی توجه کنید.

7 نکته برای جذب بیشتر کلسیم و جلوگیری از کمبود کلسیم

برای جذب بهتر کلسیم باید مقادیر کافی ویتامین D را نیز به دست اوریم، که برای جذب کلسیم ضروری است مامیتوانیم آن را از طریق نور خورشید بدست بیاوریم . بسیاری از مردم از کمبود کلسیم رنج میبرند و سعی میکنند غذاهای غنی شده از کلسیم را بخورند با این حال ممکن است که کمبود ان مربوط به جذب آن نباشد بلکه از کمبود در یک رژیم غذایی روزانه باشد. کشف 7نکته ضروری برای متوقف کردن جذب طبیعی این کمبود برای همه و بدون نیاز به مکمل های کلسیم. آیا رژیم غذایی ما فاقد کلسیم است یا بدنمان قادر به جذب کلسیم کافی نیست؟؟
 
بیشترین جذب کلسیم
اگر میخواهیم به بهترین نحو کلسیم جذب کنیم
 

برای جذب بهتر کلسیم چکار کنیم؟

هنگامی که آزمایشات پزشکی ما کمبود کلسیم را نشان میدهد باید به این فکر کنیم که ایا ما غذاهای غنی شده از کلسیم را کم میخوریم یا از یک اختلال رنج میبریم یا این مشکل به خاطر چگونگی جذب ماده معدنی بدنمان است؟؟ اگر به دنبال یک رژیم غذایی متعادل هستید و از سایر مشکلات بهداشتی رنج می برید،به شما پیشنهاد می کنیم که از این 7راهنمایی برای جذب طبیعی بیشتر کلسیم استفاده کنید.
 
راههای جذب بیشتر کلسیم
برای جذب کلسیم بیشتر چه بخوریم؟
 

نکاتی برای جذب کلسیم بیشتر بدنتان:

1.بیش از حد از محصولات لبنی استفاده نکنید:
زمانی که راجع به کلسیم حرف میزنیم بلافاصله به فکر شیر و هرنوع محصول لبنی روزانه مانند پنیر و ماست می افتیم اگرچه تمام این نمونه ها منبع خوبی برای کلسیم هستند,باوجود خوردن تمام غذاهای مناسب هنوز می توانیم کمبود داشته باشیم در بعضی از موارد سطوح خاصی از لاکتوز می توانند تاثیر منفی بر جذب کلسیم داشته باشد,پس غذاهای غنی از کلسیم همیشه پاسخگو نیستند. در زیر نگاهی به سایر مواد غذایی که حاوی مقدار زیادی از کلسیم هستند می اندازیم و همچنین توصیه هایی برای کمک به بدن ما برای جذب بهتر کلسیم دارد.
 
2. ارده:
کنجد یکی از غذاهای طبیعی است که بیشترین مقدار کلسیم را تامین میکند . سازندگان ,روغن را از دانه های ان استخراج میکنند و این در غذاهای اسیایی بسیار مشهور است,که بسیار خوش طعم و خوش عطر است . یکی دیگر از گزینه های موجود ارده است,که تولید ان از دانه های کنجد است این یک گزینه عالی برای همراه شدن با نان تست و ساندویچ است ، کنجد با هردو مزه ی شیرین و تلخ خوب به نظر می رسد.
 
جذب بیشتر کلسیم شیر
رژیم غذایی جذب کلسیم
 
3.خودتان را با سبزیجات تغذیه کنید
سبزیجاتی که برگ سبز دارند ,منابع غنی از کلسیم هستند, باید سعی کنیم هرروز آنها را بخوریم زیرا آنها خواص ضد باکتریایی پاک کننده (تمیزکننده )دارند که به ما کمک می کند، از مشکلات سلامت جلوگیری کنیم ، ما میتوانیم از مزایای خام خوردن انها استفاده کنیم, در سالاد و اسموتی ها. اسموتی ها می توانند برگ سبزیجات و میوه ها باشند مانند موز,توت فرنگی یا اناناس و در نتیجه ان یک نوشیدنی خوشمزه و دارویی است.
 
4.برای صبحانه شیربادام بخورید
بادام یک ماده غذایی سالم با محتوای کلسیم بالاست,مزایای بیش از اندازه کافی است که دلیل خوردن آنها به طور منظم است یک راه ساده برای ایجاد انها در رژیم غذایی خود ,این است که یک شیربادام خانگی درست کنید این یک جایگزین خوب برای شیرهای لبنی است علاوه بر اینکه خوشمزه و مغذی است براب همه ی افراد در هر سنی مناسب است.
برای جذب بیشتر کلسیم
توصیه های طلایی برای جذب کلسیم بیشتر
 
5.به فلورای روده ی خود کمک کنید:
روده جایی است که بیشتر فعالیت های گوارش و جذب در ان اتفاق می افتد.هر چیزی که بدن به ان نیاز ندارد تو روده بزرگ حرکت میکند و سپس ان را هضم میکند در این میان,همه چیزی که بدنمان نیاز دارد از طریق خون در جریان است پس خون مواد مغذی را به سلول های بدن حمل میکند این دقیقا به این دلیل است که باید فلورای روده را سالم نگه داریم تا بتوانیم انهارا با پروبیوتیک ها تقویت کنیم.
 
6.مراقب فیبر بیش از حد باشید:
چیز بسیار مهمی است که همیشه باید به خاطر داشته باشیم ,مخصوصا اگر می خواهیم یک رژیم غذایی مناسب را داشته باشیم فیبر بیش از حد,جذب کلسیم روده را سخت تر میکند اگرچه بدن ما نیازمند فیبر است، ولی نباید از ان سواستفاده کنیم (بیش از حد مصرف کنیم).
 
جذب کلسیم بیشتر
راه هایی برای افزایش کلسیم در بدن
 
7.جذب ویتامین بیشتر:
هنگامی که راجع به جذب کلسیم حرف میزنیم ,ویتامین D نیز به اندازه کلسیم بسیار مهم است طبیعی ترین راه جذب ویتامین D استفاده روزانه 10دقیقه از نور افتاب است ,بدون انسداد لباس و یا ضد آفتاب بااین حال همیشه باید از ماندن بیش از حد در زیر نور افتاب خودداری کنیم که در روز می توانیم به میزان لازم از غذاهایی که ویتامین D دارند استفاده کنیم .
 
مانند موارد زیر:
  1. روغن کبد ماهی
  2. ماهی ها(ساردین, تن ماهی ,ماهی قزل الا)
  3. سفیده تخم مرغ.

جذب کلسیم ، برای جذب کلسیم بیشتر بدن چکار کنیم؟

4.1214
این مطلب مفید بود ؟17737