پنجشنبه, 23 اردیبهشت,1400
آدرس ایمیل
info[@t]dingoland.ir
مشاوره آنلاین
از 9 الی 16
اینستا
dingoland.ir
تلفن همراه 30درصد گران شد

رئیس اتحادیه فروشندگان دستگاه های صوتی و تصویری و تلفن همراه گفت: اکنون قیمت تلفن همراه به طور میانگین 30 تا 35 درصد افزایش یافته است.

ایلنا: ابراهیم درستی درباره وضعیت تغییر قیمت گوشی تلفن همراه اظهار داشت:قیمت کالاهای الکترونیکی و یا هر کالایی که وارداتی باشد وابسته به نرخ دلار و ارز است، موضوع دیگر بحث ثبت سفارش و تخصیص ارز تاثیرگذار است.

وی افزود:به دلیل شیوع کرونا، تعطیلی مدارس و دانشگاه و نیاز دانش آموزان و دانشگاهیان به آموزش از راه دور، میزان تقاضا افزایش یافت و قیمت ها نیز رشد کرد که امیدواریم با ایجاد سهولت در پروسه های اداری و تخصیص ارز این مشکلات مرتفع شود.

رئیس اتحادیه فروشندگان دستگاه های صوتی و تصویری و تلفن همراه گفت:قیمت تلفن همراه به طور میانگین 30 تا 35 درصد افزایش یافت اما در کل قیمت ها وابسته به نرخ دلار است.

وی در ادامه تصریح کرد:اکنون واردکنندگان گوشی تلفن همراه تا 18 درصد سود حاصل می کنند و در این بین مغازه دار کمترین سود را می برد. به دلیل اینکه وضعیت ارز در نوسان است و امکان واردات سخت شده قیمت ها روند افزایشی گرفته است.

درستی بیان کرد:در حال حاضر 70 تا 75 درصد بازار متقاضی گوشی با قیمت 3.5 تا نهایت 5 میلیون تومان است، 25 درصد هم گوشی های گران قیمت خریداری می کنند.

وی درباره تاثیر خروج سامسونگ و ال.جی از ایران بر بازار نیز گفت:باید بپذیریم که ما تحریم هستیم و شرایط قیمت نفت و بدتر از آن هم کرونا، به این مشکلات دامن زده و روی اقتصاد ما اثر گذاشته است. وقتی یک برند از ایران می رود باید کسانی باشند که بتوانند بازار را بدست بگیرد، بازاری که ماهانه یک تا یک و نیم میلیون گوشی تلفن همراه نیاز دارد باید از سوی یک برند تامین شود اکنون گوشی تلفن همراه جزء ضروریات یک خانوار است، ما باید مدیریت کنیم که کمترین آسیب و هزینه را داشته باشیم.

رئیس اتحادیه فروشندگان دستگاه های صوتی و تصویری و تلفن همراه درباره وضعیت قاچاق نیز اظهار داشت:اکنون موضوعی به نام قاچاق در این صنف تعریفی ندارد، کالاها رجیستر می شوند و امکان قاچاق وجود ندارد. این در حالی است قبل از اعمال طرح رجیستری 90 تا 95 درصد قاچاق صورت می گرفت.

انتهای پیام/م

تلفن همراه 30درصد گران شد

3.33
این مطلب مفید بود ؟21