جمعه, 12 آذر,1400
آدرس ایمیل
info[@t]dingoland.ir
مشاوره آنلاین
از 9 الی 16
اینستا
dingoland.ir
حریرچی: وضع قرمز و هشدار در کل کشور

معاون کل وزیر بهداشت گفت: موارد بستری کرونایی در این هفته بسیار افزایش داشته و در تهران دو برابر شده است.

شبکه خبر: حریرچی گفت:موارد بستری روزانه در تهران حدود 700 تا 800 نفر است در حالی که فقط 450 تا 500 نفر ترخیص می شوند.
وی افزود:موارد بستری در تبریز زیر 40 نفر در روز بود که اکنون به 160 بستری رسیده و در قم که وضع شبه انفجاری دارد از 10 بستری در روز به 160 بستری رسیده ایم.
معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت:دیگر رنگ های قرمز، نارنجی و سبز معنی ندارد و کل کشور در حالت قرمز و هشدار قرار دارد.
وی ادامه داد:بیماری کرونا مانند دریای مواجی است که با امواج متعدد آن روبرو هستیم و چند ماه است مرگ بالای 100 نفر در روز را تجربه می کنیم. 
دکتر حریرچی افزود:اکنون 35 هزار و 500 نفر بستری هستند که در مقایسه با اوج اول گسترش کرونا 10 درصد افزایش داشته است.
وی گفت:در نیمه دوم فروردین و اردیبهشت میزان تماس افراد با یکدیگر و تردد فیزیکی به 48 درصد بهمن و اسفند سال گذشته رسید و به نصف کاهش داشت، اما اکنون این رقم 12 تا 14 درصد شده است و مردم در مقایسه با سال گذشته یک دهم فاصله گذاری اجتماعی را رعایت می کنند.
معاون کل وزیر بهداشت پیش بینی کرد در 5 ماه آینده میزان فاصله گذاری اجتماعی به زیر 5 رصد کاهش یابد.
وی با بیان اینکه استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی دو روش جلوگیری از ابتلا به کروناست گفت:اکنون میزان استفاد از ماسک در کل کشور حدود 50 درصد است البته در اداره ها حدود 70 تا 80 درصد از ماسک استفاده می کنند.
آقای حریرچی افزود:اگر روند کنونی ادامه داشته باشد میزان مرگ و میر و تعداد افراد بستری افزایش خواهد داشت.
معاون کل وزیر بهداشت گفت:ترس آگاهانه و حراس منطقی از عواقب کرونا همراه با تعقل رفتاری عامل اصلی کاهش تماس انسانی، تردد فیزیکی و افزایش استفاده از ماسک است.
وی ادامه داد:بیشتر استان هایی که مسافرتی هستند مانند مازندران، گلستان، گیلان، خراسان رضوی آذربایجان شرقی، قم و اصفهان در وضع قرمز قرار دارند و مسافرت ها این وضع را تشدید می کند.
معاون کل وزیر بهداشت با بیان اینکه استقبال دانش آموزان از بازگشایی مدارس 10 تا 20 درصد بوده است گفت:رئیس سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده است در مناطقی که کرونا گسترش دارد مدارس تعطیل شود.
وی بابیان اینکه اگر شیوه نامه ها رعایت نشود دانش آموزان عامل قابل توجه انتقال کرونا در جامعه می شود افزود:موارد سرپایی 5 تا 7 روز، موارد بستری 2 تا 3 هفته و موارد مرگ و میر 4 الی 6 هفته پس از ابتلا به کرونا خود را نشان می دهد بنابراین خبر هایی که درباره مرگ یا بستری دانش آموزان به علت کرونا منتشر می شود درست نیست.
انتهای پیام/م 

حریرچی: وضع قرمز و هشدار در کل کشور

51
این مطلب مفید بود ؟10