شنبه, 13 آذر,1400
آدرس ایمیل
info[@t]dingoland.ir
مشاوره آنلاین
از 9 الی 16
اینستا
dingoland.ir
اشتباه بد خانم ها در استفاده از لباس زیر

استفاده از لباس زیر مناسب در سلامت خانم ها بسیار موثر است. برخی از زنان بدون اینکه بدانند عادات بدی در استفاده لباس زیر دارند که برایشان خطرناک است.

عادات رایج و اشتباه زنان در استفاده از لباس زیر

اکثر افراد بیشتر نگران لباس هایی هستند که روی لباس زیر می پوشند و نمای بیشتری دارد در صورتی که اهمیت لباس زیر به مراتب برای سلامت بدن بیشتر است.

بسیاری از افراد لباس زیر خود را به موقع تعویض نمی کنند، در واقع عده ای اعتراف کرده اند که یک لباس زیر را به مدت دو روز یا بیشتر پوشیده اند اما به غیر از این، اشتباهات دیگری نیز وجود دارند که اکثر ما به طور ناخودآگاه در مورد لباس زیر خود انجام می دهیم.

اشتباهات خانمها در استفاده از لباس زیر

استفاده از یک لباس زیر نامناسب می تواند عوارض جانبی ناخوشایندی به همراه داشته باشد. ما به ندرت در مورد عوارض جانبی انتخاب یک لباس زیر نامناسب فکر کرده ایم، اما پس از مطالعه این قسمت از بهداشت و سلامت دینگولند دیگر اهمیت انتخاب درست لباس زیر را دست کم نخواهیم گرفت.

1. استفاده از لباس زیر با الیاف مصنوعی

لباس زیر نخی شاید زیباترین نباشد اما سالم ترین است. پارچه های ابریشمی و مصنوعی قابل تنفس نیستند و موجب افزایش رطوبت و در نتیجه بروز عفونت قارچی یا باکتریایی می شوند. بیشتر مواقع از لباس زیر های پنبه ای استفاده کنید و لباس زیرهای ابریشمی را فقط در مواقع خاص استفاده کنید.

عفونت قارچی

2. پوشیدن مداوم لباس زیر توری

اگر چه گاهی شما لباس زیر توری را به لباس زیر نخی ترجیح می دهید، اما پوشیدن آن خطرات جدی برای سلامتی شما به همراه دارد. لباس توری با الیاف مصنوعی عرق را به راحتی جذب می کنند و زمینه مناسب برای تولید باکتری ایجاد می کنند.

این به نوبه خود می تواند باعث تحریک پوست و ایجاد عفونت شود. اگر لباس زیر پنبه ای دوست ندارید؛ حداقل لباس توری انتخاب کنید که فاق آن پنبه ای باشد زیرا این امر می تواند از بروز عفونت های قارچی جلوگیری کند.

3. لباس زیر تنگ

استفاده از لباس زیر تنگ بسیار کار اشتباهی است زیرا باعث ایجاد بریدگی و تحریک پوست می شود. پوشیدن لباس زیری که فضای کمی برای جابجایی هوا نمی گذارد، باعث به دام انداختن رطوبت و بروز عفونت قارچی می شود. بهتر است در انتخاب لباس زیر مناسب به سایز خود توجه کنید.

4. انتخاب لباس زیرنامناسب برای ورزش

شما احتمالا زمان زیادی برای انتخاب لباس ورزشی مناسب می گذرانید اما چقدر زمان می گذارید تا لباس زیر مناسب پیدا کنید. انتخاب لباس زیر نامناسب عوارض جبران ناپذیری را به همراه دارد و باعث بروز مشکلات سلامتی خواهد شد.

گاهی ممکن است شما برای رفتن به باشگاه لباس زیر های تنگ و زیبا انتخاب کنید اما بهتر است لباس زیر تنگ استفاده نکنید زیرا رطوبت را در خود نگه می دارد و منجر به تحریک پوست می شود.

لباس زیر آزادتر با الیاف طبیعی انتخاب مناسب تری می باشد. باکتری ها در محیط تاریک، مرطوب و گرم تولید می شوند بنابراین محیطی برای پرورش باکتری ایجاد نکنید. حتما برای ورزش خود از لباس زیر های نخی استفاده کنید که قابل تنفس باشد.

لباس زیر برای ورزش

5. تعویض نکردن لباس زیر بعد از ورزش

فراموش نکنید که بعد از ورزش حتما لباس زیر خود را تعویض کنید زیرا ترشحات واژن و عرق باعث ایجاد خارش و عفونت می شوند. نشستن با لباس زیر عرق کرده بعد از ورزش می تواند باعث ایجاد خارش شود که ناشی از عفونت قارچی می باشد. پوشیدن لباس زیر تمیز و خشک بعد از ورزش کمک زیادی به رفع این شرایط ناخوشایند می کند.

6. استفاده از خشک کن برای خشک کردن لباس زیر

انداختن لباس زیر داخل خشک کن سریع ترین راه برای خشک کردن آن است اما باعث از بین رفتن الیاف آن خواهد شد. گرما پارچه را می شکند و باعث جمع شدن و بدشکل شدن آن می شود. بهتر است لباس زیر خود را در آفتاب خشک کنید تا ضدعفونی شوند.

7. استفاده از مواد شوینده معطر

یکی دیگر از اشتباهات رایج، استفاده از مواد شوینده عطری می باشد. این ممکن است باعث ایجاد حساسیت و خارش در بدن شما شود. ممکن است بدن و واژن شما به مواد شوینده خاصی حساسی داشته باشد زیرا قسمتی از پوست که زیر لباس زیر قرار می گیرد از قست های دیگر بدن حساس تر است. بهتر است از مواد شوینده ضد حساسیت بدون عطر استفاده کنید.

مواد شوینده معطر

8. استفاده از لباس زیر فانتزی

اگر سبک خاصی از لباس مد روزو یا زیباتر است، لزوما به این معنی نیست که مناسب شما خواهد بود. گاهی سبک خاصی از لباس زیر برای بدن شما متناسب نیست و گاهی آزار دهنده به نظر می رسد.

گاهی مدل خاصی از لباس زیر با طرح های فانتزی باعث بروز بیماری های پوستی و عفونت ادراری می شود. توردوزی و روبان دوزی های روی لباس زیر می تواند پوست را تحریک کرده و در نتیجه منجر به زخم شود.

9. پوشیدن گن

اگرچه پوشیدن گن، هیکل شما را زیباتر نشان می دهد اما اگر مرتبا آن را بپوشید می تواند به سلامتی تان آسیب جدی وارد کند. گن باعث فشار به مثانه و فشردگی اعصاب می شود که در بدترین حالت ممکن باعث بروز بدن درد خواهد شد.

همچنین استفاده از گن های تنگ باعث ایجاد رفلاکس اسید معده و بی اختیاری ادرار می شود. اگر شما مشکل جسمی خاصی ندارید؛ می توانید گاهی از گن استفاده کنید اما استفاده بیش از حد از آن مضر است.

پوشیدن گن

10. استفاده از لباس زیر مدل تنگ

این مدل لباس زیر که برای زیر شلوار یوگا مناسب است و مخصوص مشخص نشدن خطوط لباس زیر از روی شلوارهای تنگ می باشد، برای سلامتی مضر است. یکی از شایع ترین باکتری ها، باکتری روده بزرگ است و در قسمت پشتی لباس زیر ممکن است وجود داشته باشد.

اگر شما از نظر جسمی فعال باشید این باکتری ها به سمت جلو حرکت می کنند و در مجاورت واژن یا مجاری ادرار قرار می گیرند و باعث عفونت می شوند. می توانید این نوع لباس زیر را با لباس زیرهایی با درزهای مسطح یا حتی کاملا یکپارچه جایگزین کنید تا خط لباس زیر تان مشخص نباشد.

11. استفاده از لباس زیر نامتناسب با لباس

حتی اگر لباس زیر متناسب با بدن خود را انتخاب کردید، ممکن است برای هر لباس شما مناسب نباشد. برای مثال لباس زیر توری برای لباس های تنگ مناسب نیست زیرا ممکن است بافت آن از بین برود.

12. خوابیدن با لباس زیر تنگ

در زمان خواب بهتر است بدون لباس زیر بخوابید یا حداقل لباس زیر راحت تری بپوشید. بدن شما به استراحت نیاز دارد و مطالعات نشان می دهد که این برای پوست شما بهتر است. این کار باعث رد و بدل شدن هوا و خشک ماندن پوست شما می شود و در نتیجه از عفونت جلوگیری می کند.

لباس زیر در خواب

13. وجود لکه روی لباس زیر

پیدا کردن لکه و ترشحات واژن بر روی لباس زیر چیزی طبیعی و نشان دهنده سلامت بدن شماست. اغلب ترشحات سفید رنگ نگران کننده نیستند اما اگر ترشحات شما بو دار یا حاوی مقداری خون بود حتما به پزشک مراجعه کنید.

14. استفاده از لباس زیر کهنه

ما با تغییر فصل لباس و کفش جدید می خریم اما در مورد لباس زیرمان بی توجه هستیم. گاهی آنقدر از یک لباس زیر استفاده می کنیم تا پاره شود. لباس زیر کهنه مشکلات سلامتی ایجاد می کنند. هنگامی که الیاف پارچه آسیب دیده باشد، باعث خارش و تحریک پوست می شود. حالا وقت آن است که لباس زیر نو بخرید.

حذف اشتباهات در مورد انتخاب لباس زیر ممکن است مدتی طول بکشد. زمانی که در مورد یک لباس زیر خوب صحبت می کنیم منظورمان لباسی است که به همان اندازه که خوب به نظر میرسد، برای سلامتی مضر باشد.

اگرچه برخی از اطلاعات این مقاله ممکن است نگران کننده باشد، اما هنوز هم گزینه های زیادی وجود دارند که احساس خوبی در شما ایجاد می کنند و برای سلامتی مضر نیستند.

عادات اشتباه و خطرناک زنان در مورد لباس زیر

52
این مطلب مفید بود ؟20