شنبه, 13 آذر,1400
آدرس ایمیل
info[@t]dingoland.ir
مشاوره آنلاین
از 9 الی 16
اینستا
dingoland.ir
آموزش وسط چین کردن نوشته در ورد

گاها بنابر دلایل مختلفی نیاز به این داشته باشید تا نوشته را در فایل ورد از حالت راست چین به وسط چین تغییر دهید. اما چگونه می توان نوشته را وسط چین کرد؟

نحوه وسط چین کردن نوشته در ورد

یکی از اصطلاحاتی که ممکن است در کار کردن با نرم افزار ورد با آن روبرو شوید، وسط چین کردن نوشته می باشد که بدون شک یکی از ابزارهای کاربردی در این نرم افزار می باشند و کاربران بنابر دلایل مختلفی از این گزینه ها استفاده می کنند. خوشبختانه کار کردن با این ابزار در بستر برنامه ورد آسان می باشد و ما در این آموزش از بخش تکنولوژی دینگولند قصد داریم شما را با 2 روش کلی و جزئی در این زمینه معرفی کنیم تا خیلی سریع و ساده بتوانید به اهداف خود برسید. همراه ما باشید.

روش اول؛ روش جزئی و البته سریع

تصور کنید که صرفا شما تصمیم دارید تا تنها یک کلمه، یک جمله و یا یک پاراگراف را وسط چین کنید. از این رو باید طبق مراحل ذیل پیش بروید؛

1. در قدم اول متن مدنظر خود را که می تواند شامل یک کلمه و یا یک جمله باشد را انتخاب کنید.

برنامه ورد

2. از نوار بالا بخش Home را انتخاب کنید و سپس گزینه مشخص شده در تصویر ذیل یا همان Center را انتخاب نمایید.

وسط چین

3. هم اکنون عبارتی که انتخاب کرده اید، با موفقیت وسط چین شده است.

متن وسط چین

روش دوم؛ روش وسط چین کردن کلی

اما اینک تصور کنید که شما در حال نوشتن متن یا مقاله ای هستید که الزاما تمام محتوای نوشته شده در آن باید بصورت وسط چین و در وسط صفحه باشد. در ادامه روشی به شما آموزش داده خواهد شد که با استفاده از آن می توانید یک متن را در وسط صفحه قرار دهید. برای انجام این روش طبق مراحل ذیل پیش بروید.

1. وارد فایل ورد مدنظر خود شوید و سپس از نوار بالایی، گزینه Layout را انتخاب کنید.

نرم افزار ورد

2. اینک از سمت راست بخش Page Setup، بر روی آیکون فلش رو به سمت پایین، کلیک کنید.

layout در ورد

3. پنجره جدیدی برای شما باز خواهد شد. از نوار بالایی گزینه Layout را انتخاب کنید. در بخش Page که در تصویر ذیل مشخص شده است، نواری وجود دارد که اگر تصمیم به وسط کردن تمام نوشته های صفحه دارید، باید بر روی آن کلیک کنید و سپس گزینه Center را انتخاب کنید.

نوشته وسط چین

4. در ادامه برای اعمال تغییرات مدنظر، بر روی گزینه OK کلیک کنید. هم اکنون تمام نوشته های فایل ورد شما به حالت وسط چین و در وسط صفحه تغییر یافته اند.

چگونه نوشته را در Word وسط چین کنیم؟

51
این مطلب مفید بود ؟10