شنبه, 13 آذر,1400
آدرس ایمیل
info[@t]dingoland.ir
مشاوره آنلاین
از 9 الی 16
اینستا
dingoland.ir
آموزش تغییر واحد اندازه گیری در ورد

بصورت پیش فرض، واحد اندازه گیری در نرم افزار ورد، اینچ می باشد. اما آیا روشی وجود دارد که ما بتوانیم واحد اینچ را به واحدهایی مانند سانتی متر تغییر دهیم؟

ترفند تغییر واحد در ورد

اگر از ابزارهایی مانند Ruler در ورد استفاده کرده باشید، یقینا با این موضوع مواجهه شده اید که واحد اندازه گیری که در ورد بصورت پیش فرض تعیین شده است، اینچ می باشد. بنابراین شما اگر اعداد از پیش تعیین شده برحسب سانتی متر را داشته باشید، برای اعمال آن تصمیم می گیرید تا تغییر واحد را انجام دهید و اینچ اعداد را بدست بیاورید.

این ترفند قطعا زمانبر می باشد. خوشبختانه ورد ابزاری را در این راستا طراحی کرده است که شما خیلی ساده می توانید تغییر واحد را انجام دهید که در ادامه این گزارش از بخش تکنولوژی دینگولند بصورت قدم به قدم آموزش خواهیم داد. همراه ما باشید.

1. وارد فایل ورد مدنظر خود شوید و سپس از قسمت بالا سمت چپ، بر روی گزینه File کلیک کنید که در تصویر ذیل مشخص شده است.

فایل ورد

2. از منو سمت چپ، گزینه Options را انتخاب کنید.

تنظیمات ورد

3. پنجره جدیدی برای شما باز خواهد شد که برای تغییر واحد اندازه گیری باید گزینه Advanced را از منو سمت چپ این پنجره همانند تصویر ذیل انتخاب کنید.

واحد اندازه گیری ورد

4. در قسمت سمت راست پنجره مربوطه، به سمت پائین اسکرول کنید تا به بخش Display برسید. همان گونه که در تصویر ذیل مشاهده می کنید، واحد اندازه گیری ورد را مشاهده می کنید که بر روی حالت پیش فرض خود یعنی اینچ قرار دارد.

تغییر واحد ورد

5. بر روی آیکون نواری آن کلیک کنید و سپس واحد دلخواه خود را که شامل Inches، Centimeters، Millimeters، Points و Picas است را انتخاب نمایید. در انتها برای اعمال تغییرات از قسمت پایین بر روی OK کلیک کنید.

واحد اندازه گیری

هم اکنون واحد اندازه گیری فایل ورد شما به واحد دلخواهتان تغییر یافته است.

ترفند سریع تغییر واحد اندازه گیری در ورد (Change Word Unit)

52
این مطلب مفید بود ؟20