دوشنبه, 02 خرداد,1401
اتو به این دلیل داغ نمی شود

بعضی از وسایل های الکتریکی به طور ناگهانی شروع میکنند به مشکل سازی و عمل نکردن، و ممکن است که هیچکس متوجه دلیل بوجود آمدن این مشکل نباشد.

بررسی علل و دلایل داغ نشدن اتو

هنگامی که اتو داغ نمی شود، قطعاً خسته و ناامید می شوید. داغ شدن اتو در زمان کوتاه باعث می شود که هم در زمان صرفه جویی کنید و هم لباس تان بهتر اتو شود اما بعضی از محصولات الکترونیکی با مشکلاتی مواجه هستند که این موضوع در مورد اتو هم اتفاق می افتد که در این قسمت از دینگولند قصد داریم بیشتر راجع به آن صحبت کنیم. داغ نشدن اتو ممکن است به دلیل مشکلات زیر باشد:

مشکل سیم اتو

اولین چیزی که شما باید چک کنید، سیم است. احتمالا سیم اتو جریان برق را به خوبی انتقال نمی دهد و همین باعث شده که جریان برق قطع شود و اتو به خوبی داغ نشود.

مشکل فیوز دمایی

بعضی از اتو ها به دلیل مشکلات موجود در فیوز دمایی با مشکل داغ شدن مواجه می شوند و کلاً داغ نمی شوند اما بعضی بیش از حد داغ می گردند. در غیر این صورت ممکن است مشکل در کنترل ترموستات باشد که باید آن را نیز بررسی کنید.

اتو

مشکل ترموستات

ترموستات یک دکمه روشن و خاموش دارد که دمای اتو را تنظیم می کند. ممکن است ترموستات دچار مشکل شده باشد و دما را بیشتر یا کمتر از حالتی که می خواهید تنظیم کند. پس باید به سراغ برطرف کردن مشکلات ترموستات بروید.

آسیب به المنت گرمایی

المنت حرارتی یا گرمایی اتو از نیکروم ساخته شده است. یعنی 80 درصد آن نیکل و 20 درصد کرومیوم است. نیکروم مقاومت بالایی دارد و یک لایه چسبنده از کرومیوم اکسید را هنگام گرما ایجاد می کند. اگر این المنت مشکل داشته باشد، قطعاً با مشکل داغ شدن اتو مواجه خواهید بود که باید هرچه سریع تر آن را برطرف کنید.

آسیب به برد مدار

همه چیز در دنیای مدرن به یکدیگر متصل است. آسیب در برد مدار اتو ممکن است باعث شود که داغ نشود؛ یعنی جریان برق به خوبی کارش را انجام می دهد و همه چیز سر جایش است اما برد مدار اتو به خوبی عمل نمی کند و حرارتی را احساس نمی کنید.

مدار الکتیریکی

تنظیمات اشتباه

خیلی ساده است، زمانیکه شما تنظیمات درجه حرارت اتو را در جهت کاهش دما، دستکاری کرده باشید، اتو گرمای لازم را نخواهد داشت. برخی از اتوها سیستم هوشمندی دارند که با قرار گرفتن طولانی مدت روی لباس به صورت خودکار برای جلوگیری از سوزاندن آن لباس، خاموش میشوند پس ممکن است علت این فاکتور مهم باشد.

کثیف شدن و رسوب گرفتن اتو

یکی از دلایل عمده گرم نشدن اتو، تجمع رسوب و کثیفی کف آن است که درصورت رفع به موقع، مانع از گرم شدن و عملکرد مناسب اتو میشود.

راه حل های موجود برای رفع این مشکل

در صورتیکه اتوی شما هم به خوبی گرم نمیشود، میتوانید راهکاری عنوان شده در ادامه را امتحان کنید تا چنانچه دلیل گرم نشدن دستگاه شما، کثیفی و وجود رسوب است به سادگی رفع شود.

اتو

آب اتو را تمیز کنید

تمیز کردن قسمت داخلی اتو هر دو هفته یک بار توصیه می شود. شما می توانید از دکمه روی اتو استفاده کنید که داخل خودش را تمیز می کند و معجزه آفرین است. برای محلول تمیز کننده داخل اتو، می توانید از آب و سرکه استفاده کنید.

صفحه زیر اتو را تمیز کنید

تمیز کردن لایه خارجی صفحه زیر اتو کیفیت آن را بالاتر می برد. جنس و بافت فابریک لباس هم حفظ می شود و دیگر احتمال آسیب دیدگی وجود نخواهد داشت. برای تمیز کردن آن می توانید از خمیر دندان و یک پارچه تمیز هم کمک بگیرید تا تمام چسبندگی ها را از بین ببرید. فقط باید زمانی این کار را انجام دهید که هرگز سیم اتو به برق نباشد و کاملا خنک باشد. در غیر این صورت ممکن است بسوزید.

دلیل اصلی داغ نشدن اتو + راه حل خانگی

51
این مطلب مفید بود ؟10