دوشنبه, 02 خرداد,1401
روش بحث و صحبت با افراد حق به جانب

برخی افراد هنگام جر و بحث حق به جانب صحبت می کنند و بدون هیچ دلیل و منطقی همیشه فکر می کنند حق با آن هاست. برخورد با این افراد روش خاص خود را دارد.

روش صحبت با کسی که فکر میکنه همیشه حق با اونه

احتمالا برای شما هم پیش آمده که وسط یک جر و بحث بودید و طرف مقابل تان دوست داشته که هرطور شده؛ برنده بحث باشد، فرقی هم ندارد که در اصل چه اتفاقی افتاده است.

بعضی از افراد هستند که دوست دارند هر طور که شده بدون هیچ دلیل و منطقی ثابت کنند که درست می گویند. جر و بحث کردن با این افراد کار بسیار سختی است اما ناامید نشوید. در این بخش از دینگولند راهکار هایی وجود دارد که می توانید با در پیش گرفتن شان با این افراد کنار بیایید.

قوی اما با آرامش باشید

بسیار مهم است کاملاً در پوزیشنی که دارید احساس قدرت و اعتماد به نفس کنید و همزمان احساساتتان را درگیر نکنید؛ در غیر این صورت ضعیف می شوید. افرادی که فکر می کنند همیشه درست می گویند، معمولاً به خودشان مغرور هستند اما این غرور به آن ها آسیب وارد می کند. شما باید سعی کنید در عوض اعتماد به نفس داشته باشید اما هیچ گاه خشمگین یا پرخاشگر نباشید و همزمان آرامشتان را هم حفظ کنید.

افراد حق به جانب

بیشتر در مورد حقایق صحبت کنید تا عقیده ها

عقیده ها به اندازه خودشان خوب هستند اما قدرت اثبات در آن ها وجود ندارد زیرا باید در مورد حقیقت و موضوع اثبات شده صحبت کنید که تکنیک برنده شدن در بحث و گفت و گو است. سعی کنید از حقایق اثبات شده استفاده کنید و بیش از حد به عقاید و طرز فکر خود رجوع نکنید. به مطالعات و محاسبات تکیه کنید و همیشه اطلاعات خود را در این زمینه ها بالا ببرید.

موانع را بشناسید

اگر جر و بحث شما را ناامید کرده باشد؛ احتمالاً دوست دارید که از آن فرار کنید. به عنوان مثال اگر با کسی طرف باشید که بهترین فوتبالیست است، احتمالاً نمی خواهید در زمینه فوتبال با او بحث کنید زیرا می دانید که در کارش خبره است و در نتیجه هر چقدر که حوزه های تخصصی را بشناسید، بهتر عمل می کنید. پس سعی کنید روی چیز هایی که تخصص دارید، صحبت کنید و در غیر این صورت وارد بحث هایی که خیلی در موردش اطلاع ندارید نشوید.

با مدرک صحبت کنید

برای این که جر و بحث زودتر به اتمام برسد، حتماً باید مدرک و شواهد دقیق و واضحی داشته باشید. هیچ چیز را بدون سند و مدرک معتبر بیان نکنید، در غیر این صورت ضعیف به نظر می رسید. حتی می توانید از قبل برای این موضوعات چیزهایی را هم آماده کنید که اصلاً اشکالی ندارد. با انجام این کار طرف مقابل راحت تر عقب نشینی می کند.

صحبت با مدرک

از بیان سخن طعنه آمیز خودداری کنید

طعنه زدن یکی از سطح پایین ترین و منزجر کننده ترین کارهایی است که می توانید انجام دهید و توهین به طرف مقابل تلقی می شود. معمولاً کسانی که در بحث کم می آورند و یا حرف برای گفتن ندارند تا دلایل خود را اثبات کنند، شروع به طعنه، کنایه و یا نیشخند می کنند.

جایگزین ها را بشناسید

این که طرف مقابل فکر می کند همیشه درست می گوید، به معنای این نیست که همیشه هم غلط می گوید. گاهی اوقات شاید واقعا درست می گوید اما شما به خاطر تصور قبلی که از او دارید، احساس می کنید اشتباه می کند. سعی کنید همیشه شرایط را با توجه به خودش بسنجید.

مطمئن باشید که باز هم فرصت دارید

گاهی اوقات بهتر است که از بحث کردن صرف نظر کنید و اجازه دهید که طرف مقابل در اشتباه خودش بماند. برنده شدن در زندگی، آنقدر موضوع مهمی نیست که بخواهید خودتان را به خاطرش به عذاب و دردسر بیاندازید و انرژی زیادی را برایش صرف کنید.

هرگز از این باره ناراحت نباشید. هر چقدر هم که تلاش کنید، در هر صورت افرادی که فکر می کنند همیشه درست می گویند، حرف شما را قبول نخواهند کرد. پس بهتر است که به اعصاب خودتان مسلط باشید و به خود استراحت دهید.

روش بحث با کسی که فکر میکنه همیشه حق با اونه

52
این مطلب مفید بود ؟20