شنبه, 13 آذر,1400
آدرس ایمیل
info[@t]dingoland.ir
مشاوره آنلاین
از 9 الی 16
اینستا
dingoland.ir
دلمه چیست؟ آشنایی با تاریخچه و انواع دلمه

دلمه یکی از غذاهای محبوب در خاورمیانه و مناطقی مانند بالکان، قفقاز، روسیه و آسیای مرکزی است. اینکه اولین بار چه زمانی دلمه پخته شده بین کشورهای ترکیه، ایران و ارمنستان شک و شبهه وجود دارد.

دلمه چیست؟

سفارش دلمه در مهمانی و دورهمی های ایرانی در کنار فینگرفودهای دیگر به مهمانان حس خوب پذیرایی با غذای ایرانی را زنده می کند. طرز تهیه دلمه کار سخت و زمانبری است و فوت وفن های خود را دارد. شما می توانید از سایت پذیرایی مزبار خرید دلمه آماده به دو صورت ایرانی و لبنانی را ثبت کنید و نگران قیمت دلمه هم نباشید. مزبار با تهیه مواد اولیه تازه و سالم در محیطی کاملا بهداشتی فینگر فود و انواع دلمه را با طعم واقعی و خانگی خود آماده کرده و شما می توانید با سفارش این دلمه ها میزی رنگارنگ با مزه ی ایرانی برای مهمانان خود آماده کنید.

تاریخچه دلمه

دلمه یکی از غذاهای محبوب در خاورمیانه و مناطقی مانند بالکان، قفقاز، روسیه و آسیای مرکزی است. اینکه اولین بار چه زمانی دلمه پخته شده بین کشورهای ترکیه، ایران و ارمنستان شک و شبهه وجود دارد. ترکان و یونانیان معتقدند که دولما یا همان دلمه توسط آن ها اختراع شده، هرچند تاریخ داستان متفاوتی را روایت می کند.

برای مثال در نسخه ایرانی آن آمده که حدود قرن 17 سرآشپز ناصرالدین شاه داخل بادمجان، سیب زمینی و سبزیجات را بدون برنج پر می کرده و با سس مخصوصی آن را سرو می کرده است. داستان دیگری وجود دارد که می گوید دستور پخت دلمه از کشور ترکیه از مرزهای آذربایجان وارد ایران شده و به بقیه نقاط در این کشور راه پیدا کرده است. عده ای هم اعتقاد دارندکه یونانیان و ایرانیان باستان دلما را برای اولین بار تهیه کرده اند. به این صورت که درون برگ درخت انگور را از گوشت و برنج پر می کردند و به عنوان غذا می خوردند.

دلمه برگ مو

در این میان سرآشپز ارمنی می گوید که دلمه کاملا ارمنی بود و کسانی که برای اولین بار این غذا را پخته اند، خانه دارانی بوده اند که سعی داشتند تا برای یکی از مناسبت های شام ارمنی غذا بپزند. روایت است که ساخت دلمه های انگور و پیچیدن آن یک روز کامل زمان برده است. در سال 2017 جمهوری آذربایجان دلمه را در فهرست میراث فرهنگی ناملموس یونسکو به ثبت رساند.

یک داستان دیگری هم در تاریخ از طبخ دلمه وجود دارد که دانستن آن خالی از لطف نیست. گفته می شود در سال 335 قبل از میلاد وقتی اسکندر به شهر تبس می رود با لوحه هایی بزرگ از برگ درختان انگور روبه رو می شود، پس از ورود به آشپزخانه متوجه می شود که آشپزها قطعات گوشت را با ترکیبی از مواد دیگر با دقت در برگ های انگور می پیچنند که بسیار خوشمزه بود. به این صورت او این غذا را بخشی از غذای نظامی خود اعلام کرد. بسیاری این باور را دارند که به این صورت دلمه به کشورهایی که اسکندر آن جا را فتح کرده است، راه پیدا کرده.

انواع دلمه ها

تا به امروز دلمه های مختلف و متنوعی مانند دلمه فلفل، بادمجان، کدو، گوجه، کلم، برگ مو و... تهیه می شوند که دلمه برگ مو از انواع دیگر دلمه ها محبوب تراست و با ذائقه ایرانی ها هماهنگی بیشتری دارد به علاوه این که دلمه برگ مو به خاطر اندازه و نوع سرو آن نوعی فینگر فود است و طعم و بوی آشنای آن برای هرفردی اشتها آور است.
دلمه برگ انگور
امروزه محبوب ترین دلمه ها در ایران، در برگه های انگور تازه و مزه دار شده در آب شور تهیه می شود. پس از مزه دار کردن برگ ها، مخلوطی از گوشت، برنج، گیاهان خردشده مانند جعفری، لپه و ادویه جات ترش داخل برگ ها را پر می کنند.

در برخی از دلمه ها گوشت استفاده نمی شود و به جای آن،کلم و بادمجان یک بار پخته شده و سپس با گوشت، ادویه جات و گاهی اوقات سس گوجه فرنگی یا رب پر می شود.

از آن جایی که دلمه برگ انگور یا برگ مو تنها دلمه ای است که می تواند به صورت گرم یا سرد سرو شود، بهترین انتخاب برای مهمانی ها و دورهمی ها به شمار می آید.

به خاطر وجود گوشت قرمز در هر دو این دلمه ها به مقدر زیادی پروتئین به بدن شما می رسد که باعث تقویت استخوان ها، عضلات و پوست می شود. همچنین دلمه برگ مو جدا از موادی که درون برگ مو پیچیده می شود، ارزش غذایی بالایی دارد. آهن موجود در هر 100 گرم از برگ های تازه ی انگور هفت برابر مقدار آهنی است که در 100 گرم میوه انگور وجود دارد.

وجود ویتامین K در این غذا نه تنها به لخته شدن خون کمک می کند، بلکه از سلامت استخوان ها و قلب نیز پشتیبانی می کند. دلمه های برگ مو بسیار مغذی بوده و دارای خواص آنتی اکسیدانی قوی هستند.

درست کردن این فینگر فود به زمان زیادی احتیاج دارد که همان طور پیش تر هم اشاره شد، مزبار این کار را برای شما آسان کرده است و کافی است شما فقط چهار ساعت قبل از مهمانی سفارش خود را ثبت کنید.

پیشنهاد ما به شما این است که کنار دلمه ایرانی دلمه لبنانی هم سفارش دهید تا مهمانان شما طعم هر دو دلمه را تجربه کنند. تفاوت دلمه لبنانی با ایرانی در عدم وجود لپه و شیره انگور است. از آن جایی که دلمه طبع گرمی دارد، شما می توانید آن را در کنار انواع فینگر فود ها و سالاد هایی که طبع سردی دارند، سرو کنید.

 
 

دلمه چیست؟ آشنایی با تاریخچه و انواع دلمه

52
این مطلب مفید بود ؟20