شنبه, 13 آذر,1400
آدرس ایمیل
info[@t]dingoland.ir
مشاوره آنلاین
از 9 الی 16
اینستا
dingoland.ir
روش های جدید جوانسازی واژن

جوانسازی واژن برای اصلاح و ایجاد تعادل در ظاهر واژن انجام می شود و روش های مختلفی دارد که باید با توجه به شرایط هر فرد و مشاوره با پزشک متخصص انتخاب شود.

آشنایی با روش های جدید جوانسازی واژن

جوانسازی واژن جزء آن دسته از روش هایی محسوب می شود که ظاهر واژن خانم ها را از قسمت بیرونی تغییر می دهد. هدفش این است که یک ظاهر جوان تر را برای واژن ایجاد کنند.

البته بعضی ها اظهار دارند که می تواند اثرات مثبتی نیز همراه سلامتی داشته باشد. در انواع مختلف این روش ها معمولاً لابیای داخلی، لابیای بیرونی و یا هر دو تحت تاثیر قرار می گیرند. در سال های اخیر درخواست برای انجام این جوانسازی افزایش پیدا کرده است.

جوانسازی واژن

دلیل؛ چرا افراد جوانسازی واژن انجام می دهند؟

جوانسازی واژن علاوه بر زیباسازی فوایدی هم برای سلامتی دارد و چنانچه پیش از این هم در دینگولند خواندید، عموماً جوانسازی واژن را برای اصلاح و ایجاد تعادل در ظاهر واژن به وجود می آورند.

هنگامی که واژن حالت ارتجاعی خود را از دست می دهد و کنترل در آن کاهش پیدا می کند، معمولاً جوانسازی را پیشنهاد می کنند. ریلکسیشن واژن مشکلی است که در آن ممکن است چرخه قاعدگی و یائسگی خانم ها هم تحت تغییراتی قرار بگیرد.

معمولاً از سن 30 سالگی تولید کلاژن کاهش پیدا می کند و در طول زمان این کاهش ادامه دار است. این وضعیت ممکن است عامل ایجاد ناراحتی های فیزیولوژیکی و یا جسمی در بسیاری از خانم ها باشد.

یکی دیگر از علت های ریلکسیشن واژن، زایمان است که ممکن است به دلیل سایز بزرگ کودک هنگام زایمان طبیعی اتفاق بیفتد. اضافه وزن هم می تواند همین تاثیر را داشته باشد که باعث می شود قطر واژن افزایش پیدا کند و ناراحتی های زیر به وجود بیاید:

 • کاهش رضایت جنسی
 • بی اختیاری در نگه داشتن ادرار
 • خشکی یا حساسیت در موارد شدیدتر
 • ناراحتی و سختی هنگام انجام فعالیت فیزیکی
 • ناراحتی و سختی حین پوشیدن بعضی از لباس های زیر و شلوارها

بی اختیاری ادرار

چند نوع جوانسازی واژن وجود دارد؟

پروسه های مختلفی برای جوان سازی واژن وجود دارد که پزشک می تواند به شما کمک کند تا بسته به شرایطی که دارید؛ بهترین حالت را انتخاب کنید اما اصلی ترین آن ها شامل موارد زیر است:

لابیاپلاستی

متخصصان این روش را برای بهبود ظاهر لابیای مینور و ماژور انجام می دهند و زمانی است که این لابیا ها بیش از حد بزرگ یا شل، افتاده و یا چروک باشند که ممکن است در رعایت بهداشت و یا لذت جنسی تداخل ایجاد کند. جراحی باعث می شود میزان شل شدگی و سایز آن کاهش پیدا کند.

لیپوپلاستی و برداشتن چربی

هدف از انجام این روش، برداشتن چربی اضافه در واژن و یا فرج است که مشخصاً ناحیه بالای لابیای اصلی تحت تاثیر قرار می گیرد و باعث می شود واژن تراشیده تر و جذاب تر به نظر برسد.

بهترین راه جوانسازی واژن

لابیاپلاستی قدرتی و تزریق چربی

در این شرایط متخصص چربی را به پوست لابیا تزریق می کند. هدف آن، کاهش چین و چروک و نرم کردن پوست در این ناحیه است. علاوه بر این که ضخامت پوست افزایش پیدا می کند ؛ در نتیجه واژن حالت شاداب تر و جوان تری هم به خودش می گیرد.

پرینوپلاستی

بخش پایین واژن به سمت مقعد در این ناحیه تحت تاثیر قرار می گیرد که معمولاً در زایمان طبیعی مستعد آسیب است اما انجام این روش باعث می شود که حالت ارتجاعی بافت ها دوباره برگردد و ظاهرش بهبود پیدا کند که باعث افزایش رضایت جنسی می شود.

واژینوپلاستی

این جراحی باعث تقویت ماهیچه های واژن و از بین بردن بافت اضافه و کاهش قطر واژن می شود. همچنین مخاط اضافی در این ناحیه برداشته شده و واژن سفت تر و قوی تر می شود.

واژینوپلاستی با جراحی

روش های بدون جراحی برای انجام جوانسازی واژن

همچنین روش های غیرجراحی هم وجود دارد که می تواند بهترین گزینه های پیشنهادی باشد که شامل موارد زیر است:

رادیوفرکانسی

در این روش با استفاده از امواج الکترو مگنتیک که باعث تولید گرما و تغییر مدل فیبرهای کلاژن می شوند، حالت ارتجاعی واژن را افزایش می دهند.

لیزر فراکسل

در این روش کلاژن سازی و الاستین سازی صورت می گیرد و باعث بهبود بی اختیاری ادرار و نرم تر شدن واژن می شود.

لیزر یاگ

در این روش حالت ارتجاعی گردنه واژن و مثانه افزایش پیدا می کند.

لیزر یاگ

عوارض؛ جوانسازی واژن چه خطراتی دارد؟

 • بسیاری از متخصصان نگران افزایش درخواست جوانسازی واژن شده اند، از طرفی هیچ شواهد قوی وجود ندارد که نشان دهد این روش ها اثرگذار و امن هستند.
 • همچنین ممکن است مشکلاتی مثل حساسیت، عفونت، چسبندگی، زخم یا احساس درد هنگام نزدیکی را به وجود بیاورد اما جدا از خطراتی که دارد، ممکن است از لحاظ زیبایی و سلامتی هم اثرات مثبت زیادی نداشته باشد.
 • بسیاری از خانم هایی که این جراحی ها را انجام داده اند ، دوره یائسگی با مشکلاتی مواجه شدند.
 • در این مرحله بافت های این ناحیه به طور طبیعی نازک می شود و بنابراین هرگونه شکاف یا جای جراحی باعث نازک و باریک شدن واژن می شود و عوارض جانبی بعد از یائسگی تشدید می گردد. همچنین کاهش قطر واژن و یا ایجاد تنش در این ناحیه ممکن است باعث دردناک شدن این ناحیه هنگام نزدیکی شود. عموماً پزشکان روش های غیر جراحی را مانند تمرین های کل پیشنهاد می کنند.

عوارض جوانسازی واژن

اقدامات لازم و مراحل قبل و بعد جوانسازی واژن

معمولاً متخصص می تواند برای هر فرد یک درمان تخصصی جداگانه را ارائه دهد. بسیار مهم است که دلایل خود را برای اقدام این جراحی به پزشک توضیح دهید. همچنین باید خیلی راحت و واقع بینانه انتظارات خود را بیان کنید. ممکن است قبل و بعد از انجام این روش ها با مشکلات زیر مواجه شوید:

مدت زمان انجام این پروسه در افراد مختلف متفاوت است و بستگی به نوع روشی دارد که انتخاب کرده اید اما به طور میانگین تقریباً یک ساعت زمان می برد. بعضی از این روش ها نیازمند بی حسی یا بیهوشی عمومی هستند و باید نکته های زیر را مد نظر قرار دهید:

 1. پزشک معمولاً از قبل آزمایش هایی می گیرد، بسیار مهم است که سریعاً بعد از اتمام قاعدگی شروع به انجام این جراحی کنید تا خطر عفونت کاهش پیدا کند و زودتر خوب شوید.
 2. بیمار باید 12 ساعت قبل از انجام این جراحی هیچ چیزی نخورد. خطر عفونت با تجویز آنتی بیوتیک توسط پزشک کاهش پیدا می کند و دوره ریکاوری تقریباً 3 یا 4 روز طول می کشد.
 3. بعد از جوانسازی بسیار مهم است که حتما دستورالعمل های پزشکی را بعد از جوان سازی به طور کامل و دقیق اجرا کنید.
 4. فعالیت های روزانه خود را انجام ندهید تا اینکه همه چیز بهبود پیدا کرده باشد.
 5. مصرف دخانیات تاثیر مخرب روی ریکاوری خواهد گذاشت. همچنین باید سیگار را کنار بگذارید تا تیرگی و یا زخم های موجود در واژن سریع تر بهبود پیدا کند.
 6. از لباس زیر و شلوارهای گشاد استفاده کنید و هرگز لباس تنگ نپوشید.
 7. باید از پزشک بپرسید که چه زمانی می تواند رابطه جنسی داشته باشید.

عمل ناحیه تناسلی

جوانسازی واژن بدون خطر نیست

همه جراحی ها خطر و ریسک هایی دارند و هیچ کدام از این قاعده مستثنا نیستند؛ بنابراین بهتر است دلایلی را که می خواهید بخاطرشان این اقدام را انجام دهید، به طور کامل ارزیابی کنید و انتظارات غیر واقع بینانه نداشته باشید و از قبل، تمام سوالات را بپرسید و اطلاعات خود را کامل کنید.

بهترین روش جوانسازی واژن با و بدون جراحی + عوارض

52
این مطلب مفید بود ؟20