چهارشنبه, 29 دی,1400
آدرس ایمیل
info[@t]dingoland.ir
مشاوره آنلاین
از 9 الی 16
اینستا
dingoland.ir
فواید شگفت انگیز دوش آب سرد اول صبح

فواید دوش آب سرد برای بدن بسیار بیشتر از آنچه فکر می کنید است ، از زیبایی پوست و مو تا افزایش متابولیسم و چندین مورد مهم دیگر که با استحمام صبحگاهی ایجاد می شود.

فواید دوش سرد و روش صحیح استحمام با آب خنک

اگر به دوش گرفتن با آب سرد عادت ندارید ، می توانید دمای آب را کم کم پایین آورید همیشه سعی کنید با دوش آب سرد حمام را تمام کنید . دوش آب سرد برای بیشتر مردم جذاب نیست و به همین دلیل براشان اثر معکوس دارد، تنها فکر کردن به آن ، پوست را قرمز می کند .با این حال، اگر در مورد مزایای عظیمی که دوش آب سرد برای سلامتی ما دارد ، آگاه باشیم، ممکن است تصمیم بگیریم این روش درمانی ساده و مقرون به صرفه را امتحان کنیم.
در این بخش از بهداشت و سلامت دینگولند 7 اثر مثبت که می توانید آن را با دوش آب سرد تجربه کنید بیابید البته اگر صبح دوش آب سرد می گیرید از این فواید بهره مند خواهید شد . علاوه بر این ، در مورد این که چطور باید روش درست را انجام دهید ، مطالعه کنید.
فواید دوش آب سرد

خواص و فواید دوش آب سرد برای بدن

تاثیرات و فواید استفاده از آب سرد برای دوش گرفتن

وقتی آب سرد به بدن برخورد می کند ، باعث می شود رگ های خونی منقبض شوند، گردش خون در کل بدن صورت می گیرد این عمل اعضای بدن را پاکسازی و به حذف ناخالصی ها از طریق خون ، منافذ پوست کمک می کند.

دوش آب سرد متابولیسم را بالا می برد :

با گرفتن دوش آب سرد می توانیم دمای بدن را کاهش دهیم چون باعث می شود بدن ما از انرژی بیشتری برای کنترل آن استفاده کند. به این ترتیب، ما می توانیم متابولیسم خود را افزایش داده و کالری بیشتری بسوزانیم. این کار برای افرادی که متابولیسم پایین و تیروئید دارند مفید است.

تنظیم دمای بدن با فواید دوش آب سرد صبحگاهی:

وقتی متابولیسم بالا می رود ، عملکرد طبیعی بدن برای تعادل دما به علت تغییرات خارجی فعال می شود.این یک عادت بسیار سالم برای حفظ دمای مصنوعی ( تهویه مطبوع، گرمایش و غیره ) است .
فواید دوش آب سرد

اثرات مثبت و فواید دوش آب سرد در صبح

فواید دوش آب سرد برای کاهش مایعات اضافه بدن :

کاهش التهابات پا با دوش آب سرد .آب سرد بر روی رگ های خونی، گردش خون بدن را فعال می کند. این کار بطور موثر مایعات را کاهش می دهد
و برای افرادی که دچار التهاب و سنگینی مفاصل هستند مفید است

بهبود سلامت و زیبایی پوست با فواید دوش آب سرد :

آب سرد بهترین درمان زیبایی پوست است زیرا پوست را سفت وبا چین و چروک صورت مبارزه می کند .علاوه بر این ، آب سرد به حذف سلول های مرده و جلوگیری از استرس کمک می کند.

موهای درخشان و براق با فواید دوش آب سرد:

علاوه بر بهبود سلامت و ظاهر پوست، آب سرد برای ما مفید است، همچنین اگر برای چند ثانیه از آن استفاده کنیم . از ریزش مو جلوگیری خواهیم کرد.
اما دمای آب که برای سرتان استفاده می کنید باید خنک باشد نه سرد.
فواید دوش آب سرد

فواید دوش آب سرد برای زیبایی و براق شدن موهای سر

فواید دوش آب سرد برای فعال سازی جریان خون :

دوش آب سرد ضربان قلب و ماهیچه ها را منقبض می کند. این دو اثر گردش خون را در کل بدن فعال می کنند.
گردش خون منظم سلامتی طولانی مدتی را به همرا ه دارد

تقویت سیستم دفاع بدن از فواید دوش آب سرد صبحگاهی است:

با بهبود سیستم لنفاوی، آب سرد نیز دفاع بدن را بهبود می بخشد. بنابراین ما می توانیم مطمئن شویم که دوش آب سرد روزانه سیستم ایمنی ما را تقویت می کند.

برای بهره مند شدن از فواید دوش آب سرد چگونه باید دوش بگیریم ؟

هنگام گرفتن دوش آب سرد باید همیشه از پا شروع کنید. دوش ناگهانی آب سرد در حقیقت می تواند به سلامتی به خصوص ریه ها و قلب آسیب برساند. ابتدا باید از هر دو پا شروع کنیم و بعد به گردن وسر برسیم همچنین می توانیم راه دیگری را انتخاب کنیم با پای راست شروع کنیم، تا زمانی که به گردن و پای چپ برسیم. شستشو با آب سرد باید بین 30 ثانیه تا یک دقیقه طول بکشد. همچنین می توانیم آب داغ را جایگزین کنیم.
فواید دوش آب سرد

روش صحیح دوش گرفتن با آب سرد و فواید آن

نکات مهم هنگام دوش گرفتن با آب سرد:

در ذیل نکات مهمی را برای دوش گرفتن با آب سرد به روش صحیح پیشنهاد می کنیم
با اینکه آب سرد فواید زیادی دارد اما باید برای شستن سر از آن اجتناب کنیم
اگر عادت داشته باشیم همیشه دوش آب داغ بگیریم، باید تغییرات تدریجی انجام دهیم. می توانیم به تدریج درجه حرارت را کاهش دهیم و بین سرد وگرم نگه داریم.
همانطور که پیش از این در مقاله ذکر شد، دوش آب سرد هنگامی که صبح بیدار می شوید اثرات مفیدی خواهد داشت .
از طرف دیگر، آب داغ برای حمام شبانه مناسب تر است زیرا کمک می کند استراحت کنیم .
توجه:
افرادی که مشکلات قلبی دارند نباید دوش آب خیلی سرد بگیرند آن ها می توانند آب داغ و سرد را با هم ترکیب کنند و یا حتی از آب گرم استفاده کنند.

فواید باورنکرنی و روش دوش آب سرد اول صبح

4.181
این مطلب مفید بود ؟6714