شنبه, 13 آذر,1400
آدرس ایمیل
info[@t]dingoland.ir
مشاوره آنلاین
از 9 الی 16
اینستا
dingoland.ir
بمب گذاری در نزدیکی منزل پدر شهید حججی + عکس

پلیس نجف آباد اصفهان از بمب گذاری در نزدیکی منزل پدر شهید حججی خبر داد که این بمب توسط نیروهای امنیتی خنثی شد. ارتباط این بمب با منزل پدری شهید حججی تکذیب شد.

جزئیات بمب گذاری در نجف آباد اصفهان

ماموران امنیتی یک خودروی مظنون به بمب گذاری را در نزدیکی منزل پدر شهید حججی در نجف آباد مورد بررسی قرار دادند و یک بسته حاوی ماده انفجاری را خنثی کردند.

حوالی ساعت 8 یکشنبه شب، کارگر مغازه لبنیاتی در حوالی منزل پدر شهید حججی در نجف آباد اصفهان بسته مشکوکی را زیر خودرو پراید مشاهده کرد و در این خصوص با پلیس 110 تماس گرفت.

به دنبال این موضوع نیروهای امنیتی و پلیس در بلوار شهیدان حجتی حضور پیدا کرده و ضمن مسدود کردن مسیرهای منتهی به این محله، تدابیر ویژه ای در این خصوص اتخاذ کرد ند.

نیروهای انتظامی، خودروهای آتش نشانی، آمبولانس، نیروهای بسیج و سپاه از جمله حاضرین در این محدوه بودند.

بنا بر این گزارش بسته مشکوک در حد و اندازه یک ضبط صوت بود که از زیر خوردو به وسیله ربات کنترل از راه دور خارج شد و در پیاده رو قرار گرفت. 

بمب گذاری

بمب گذاری نزدیک منزل پدر شهید حججی

 دقایقی بعد تایمر سیستم متوقف شد و تیم خنثی سازی بمب سپاه به فرآیند خنثی سازی آن پرداخت.

این بسته دارای سیم های متعدد و ساعت بود و به صورت آهنربایی زیر خودرو نصب شده بود. اطراف بسته مشکوک را با استفاده از کیسه های شن پوشش دادند.

ساعتی بعد بسته مشکوک توسط یگان خنثی سازی به وسیله یک دستگاه تویوتا از محل خارج شد و چند آمبولانس نیز خوردوی حامل بسته مشکوک را تا محل مقصد همراهی کردند. 

خودروی مشکوک بیرون از شهر منفجر شد

سردار سیف الله رشیدزاده فرمانده لشکر زرهی 8 نجف اشرف درباره کشف و خنثی سازی یک بمب در نجف آباد توضیحاتی ارائه کرده است:

موضوع خنثی شدن بسته مشکوک به ماده منفجره در نزدیکی منزل شهید حججی در شهرستان نجف آباد صحت دارد.

رأس ساعت 22:30 شب مردم متوجه می شوند که یک خودروی هیوندا در نقطه ای پارک شده که چراغ چشمک زن دارد و پس از آن پلیس 110 در محل حاضر شده و بررسی اولیه متوجه می شود که بسته مشکوکی زیر این ماشین قرار گرفته است.

همه علائم این بسته نشان داده می شد که بمبمی در این منطقه کار شده است. پس از آن، در تماس با لشکر، درخواست شد که نیروهای چک و خنثی در محل حاضر شدند بنابراین نیروهای ما، در نیم ساعت نخست، با استفاده از امکانات و تجهیزات تخصصی، سعی کردند که یک فضای امن را ایجاد کنند.

نیروی انتظامی مردم را کنترل کرده و منطقه را محصور کرد و بچه های چک و خنثی در مراحل کاری مختلف با استفاده از امکانات فضای امن را ایجاد کردند.

این بسته مشکوک بود و در واقع در آن لحظه، امکان ریسک را به ما نمی داد، بنابراین نیروهای ما به سرعت تلاش کردند که بسته مشکوک را از منطقه خارج کنند.

با این حال، این بسته چراغ چشمک زن، سیم برق و شکل خاصی داشت که احتمال هرگونه خطر را می داد بنابراین فرصت باز کردن آن نبود و با امکانات آن را از منطقه خارج کرده و در بیرون شهر منفجر کردند.

این بسته، مشکوک بود و شواهد و قرائن نشان می داد که بسته حاوی مواد منفجره هست. در حال حاضر امنیت در شهرستان نجف آباد برقرار است و همه چیز تحت کنترل است و هیچ مشکلی وجود ندارد.


 

کشف بسته مشکوک در نجف آباد ارتباطی با منزل شهید حججی ندارد

زرین کلاه اعلام کرد:شیء مشکوکی که شامگاه 26 شهریور ماه در محدوده شهر نجف آباد کشف شده لزوماً انفجاری تروریستی نبوده و هم اکنون ماهیت آن در نیروی انتظامی در حال بررسی است.
وی افزود:در هر صورت ارتباطی بین این موضوع و منزل شهید حججی وجود ندارد و آنچه در این زمینه مطرح شده، صرفاً فضاسازی غلط برخی از رسانه ها بوده است.
مدیرکل امنیتی وزارت کشور افزود:پس از بررسی های کارشناسی ماهیت بسته کشف شده به استحضار ملت شریف ایران خواهد رسید.
 
منزل شهید حججی
 

مدیرکل امنیتی وزارت کشور

کشف بمب در نزدیکی خانه پدری شهید محسن حججی

3.812
این مطلب مفید بود ؟93