جمعه, 12 آذر,1400
آدرس ایمیل
info[@t]dingoland.ir
مشاوره آنلاین
از 9 الی 16
اینستا
dingoland.ir
عجیب ترین اتفاق در نقل و انتقالات فوتبال جهان

انتقال دی استفانو به رئال مادرید به جایی رسید که فیفا در آن دخالت کرد و باعث استعفای رییس باشگاه بارسلونا شد.

دی استفانو، عجیب ترین تاریخی ترین انتقال در فوتبال

همیشه اختلافات زیادی در مورد مسائل تاریخی بین هواداران باشگاه های بارسلونا و رئال مادرید وجود داشته است که اکثر این اختلافات به دوران حکومت ژنرال فرانکو بر اسپانیا برمیگردد. در آن زمان ورزش اسپانیا آغشته به سیاست این کشور بود، باشگاه رئال مادرید نماینده حکومت مرکزی و مورد حمایت حکومت، و باشگاه بارسلونا نماد مبارزه طلبی مردم ایالت کاتالان بوده است. ولی در این میان یک انتقال فوتبالی، یعنی انتقال دی استفانو به فوتبال اسپانیا بسیار تحت تاثیر این اختلافات سیاسی قرار گرفت که در اینجا سعی شده با توجه به مدارک مختلف موجود حقیقت در این مورد افشا شود.

22 می سال 1953 دی استفانو به فرودگاه باراخاس رسید تا با بارسلونا قرارداد امضا کند. سامیتیر به استقبالش رفت و او را به سیوداد کوندال برد. بارسلونا برای جابجایی این بازیکن با قراردادی به ارزش چهار میلیون پسو با ریورپلاته به توافق رسیده و دو میلیون نیز به تیم آرژانتینی پرداخت کرده بود.

دی استفانو

انتقال عجیب دی استفانو با اسپانیا

با این حال دی استفانو بازیکن ریورپلاته نبود چون فرار کرده بود تا برای میوناریوس کلمبیا بازی کند (در آن دوران کلمبیا سرزمین طلایی برای ستاره های آرژانتینی شده بود). به همین خاطر فیفا وارد این جریان شد و “معاهده لیما” به امضا رسید تا بازیکنان به صورت قانونی در تیم های کلمبیایی پا به توپ شوند.

بر این اساس اگر توافقی با میوناریوس انجام نمی شد دی استفانو نمی توانست تا ژانویه 1955 در تیمی پا به توپ شود. مارتی ای کارتو، رییس باشگاه بارسلونا با میوناریوس که خواستار یک میلیون و 350 هزار پسو بود به توافق نرسیده بود. مادرید چنین رقمی را قبول کرده بود و آن را پرداخت کرد. از طرفی دی استفانو که تنها در سه بازی دوستانه برای بارسا به میدان رفته بود از این شرایط خسته شد. رایموندو ساپورتا، فردی که از طرف باشگاه مادرید فرستاده شده بود با مهاجم آرژانتینی در هتل دیدار کرد و به او پول داد.

مارتی ای کارتو تصور می کرد این انتقال به بن بست رسیده است و بدون مشورت با دی استفانو او را به یوونتوس پیشنهاد داد. این اتفاق باعث عصبانیت مهاجم آرژانتینی شد. فدراسیون فوتبال اسپانیا از فیفا خواست تا در این موضوع دخالت کند. در نهایت تصمیم گرفته شد بازیکن آرژانتینی در فصل های 54-1953 و 56-1955 برای رئال مادرید بازی کند و دو فصل دیگر را در بارسلونا پا به توپ شود.

 دی استفانو

دخالت فدراسیون فوتبال اسپانیا بر سر انتقال دی استفانو

دی استفانو فوتبال خود را با پیراهن مادرید آغاز و در 23 سپتامبر در یک بازی دوستانه برابر نانسی فرانسه بازی کرد. نانسی 4 بر 2 پیروز شد و مهاجم تازه وارد مادرید با چهار کیلو اضافه وزن و روی فرم نبودن یک گل به ثمر رساند و ابهام هایی به وجود آورد. او سپس نخستین بازی اش را در لالیگا برابر راسینگ سانتاندر انجام داد و محبوب هواداران شد. مهاجم آرژانتینی در هفته هفتم و در 25 اکتبر در چامارتین برابر بارسلونا قرار گرفت.

تیم کاتالانی در این هفته تصمیم گرفت به نفع مادرید از قضیه جابجایی مهاجم آرژانتینی کنار بکشد و بیش از رقم تعیین شده به ریورپلاته پرداخت کرد یعنی 4 میلیون و 400 هزار پسو. باشگاه در بیانیه ای اعلام کرد که بارسلونا بزرگ تر از این است تا با رقیب قدیمی اش از یک بازیکن به صورت مشترک استفاده کند.

صبح روز ال کلاسیکو اسناد به امضا رسید. عصر آن روز مادرید با پنج گل آبی اناری ها را شکست داد که دو گل را دی استفانو به ثمر رساند. حضور او در باشگاه مادریدی باعث شد تاریخ فوتبال اسپانیا عوض شود. زمانی که او به سفیدپوشان پیوست مادرید تنها دو بار فاتح لالیگا شده بود و هر دو قبل از جنگ به دست آمده بود. زمانی که دی استفانو مادرید را ترک کرد تیم اسپانیایی از 11 جام ممکن هشت عنوان را به دست آورده بود.

دی استفانو

انتقال جنجالی دی استفانو به رئال مادرید 

همچنین قهرمان پنج دوره نخست باشگاه های اروپا شد و یکی از ارکان اصلی تیم مادریدی در حکمرانی چند ساله شان در اروپا بود. از طرفی مارتی ای کارتو به خاطر ناکامی در این قضیه از سمتش استعفا داد.

زندگی خصوصی و حرفه ای آلفردو دی استفانو

 اگر می خواهید از زندگی خصوصی و حرفه ای آلفردو دی استفانو اطلاعات بیشتری کسب کنید، مطالب زیر را بخوانید.

تولد:4 جولای 1926
محل تولد:بوینس آیرس- آرژانتین
باشگاهها:ریورپلاته، هوراکان، میلوناریوس، رئال مادرید، اسپانیول
مهمترین افتخارات:قهرمان لیگ آرژانتین 1945 و ،1947 قهرمان کوپا آمه ریکا ،1947 قهرمان جام باشگاه های اروپا ،1956 ،1957 ،1958 1959 و ،1960 قهرمان جام باشگاه های جهان ،1960 5 بار آقای گل لیگ اسپانیا و مرد سال فوتبال اروپا 1957 و 1959
تیم ملی آرژانتین :7 بازی، 7 گل
تیم ملی اسپانیا:31 بازی، 23 گل

دی استفانو
انتقال دی استفانو در تاریخ فوتبال

بی شک آلفردو دی استفانو بزرگترین اسطوره تاریخ باشگاه رئال مادرید است. نابغه ای که این باشگاه را به پر افتخارترین تیم تاریخ اروپا بدل ساخت وقتی که عامل اصلی 5 قهرمانی پیاپی این تیم در جام باشگاه های اروپا شد. دی استفانو در سال 1926 در بوینس آیرس متولد شد و تحت تعلیم پدرش مهارت های اولیه فوتبال را آموخت. او با تیم محلی «بارانکاش» شروع کرد و در هفده سالگی توسط مدیر باشگاه ریور پلاته کشف شد و به این تیم پیوست.
از آنجا که در «ریور» امکان خودنمایی چندانی نیافت به مدت یک سال در هوراکان به طور قرضی بازی کرد و در 25 بازی 10 گل برای این تیم به ثمر رساند. در بازگشت به ریورپلاته، دی استفانو در طی 3 فصل برای تیمش 49 گل به ثمر رساند و در سال 1947 با این تیم قهرمان آرژانتین شد.
سپس راهی میلوناریوس یکی از باشگاه های کلمبیا شد و طی 5 سال 167 گل برای این تیم به ثمر رساند. به دنبال اخراج آرژانتین از فیفا، امکان ادامه فوتبال حرفه ای برایش ممکن نبود، بنابراین راهی اسپانیا شد و به دنبال توافق مدیران میلوناریوس با رئال مادرید به این تیم پیوست.

دی استفانو عجیب ترین انتقال در فوتبال دنیا

54
این مطلب مفید بود ؟40