شنبه, 13 آذر,1400
آدرس ایمیل
info[@t]dingoland.ir
مشاوره آنلاین
از 9 الی 16
اینستا
dingoland.ir
آشنایی مرگبار دختر جوان دانشجو با قهرمان بوکس

آشنایی دختر جوان دانشجو در فضای مجازی سرانجام مرگباری را برایش رقم زد. قاتل پس از اقدام به کشتن دختر جوان جسدش را در مسیل رودخانه خشایار رها کرد.

قتل دلخراش دختر جوان دانشجو و رها نمودن جسدش در رودخانه خشایار

میزان: معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، از کشف راز جنایتی خبر داد که قاتل در آن پس از آشنایی با دختر دانشجو اقدام به قتل و رها نمودن جسد در مسیل رودخانه خشایار کرده است.

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، از کشف راز جنایتی خبر داد که قاتل در آن پس از آشنایی با دختر دانشجو اقدام به کشتن و رها نمودن جسد در مسیل رودخانه خشایار کرده است. معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران، در توضیح این خبر گفت:9 شهریور ماه سال گذشته و از طریق مرکز فوریت های پلیسی 110 کشف جسدی در مسیل رودخانه خشایار به کلانتری 120 سیدخندان اعلام شد. 

با حضور مامورین در محل و انجام بررسی های مقدماتی معلوم شد کارگران شهرداری در زمان لایروبی رودخانه، با جسد پیچیده شده در درون یک پتوی زرد رنگ مواجه شدند؛ فوراً با تایید خبر اولیه، موضوع به اداره دهم پلیس آگاهی و قاضی کشیک ویژه قتل دادسرای امور جنایی تهران اعلام، پرونده مقدماتی با موضوع "قتل عمـد" تشکیل و تحقیقات جهت شناسایی و دستگیری قاتل یا قاتلین در دستور کار کارآگاهان اداره ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت. 

در بررسی های اولیه بعمل آمده از سوی تیم تشخیص هویت و بررسی صحنه اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ معلوم شد که جسد مربوط به یک خانم جوان حدودا 30 ساله است که بنا به نظریه تیم تشخیص هویت حداقل چند روز از زمان فوت می گذرد. 

سرهنگ حمید مکرم، در خصوص نحوه شناسایی هویت مقتوله عنوان داشت:چند روز پس از تشکیل پرونده مقدماتی و آغاز تحقیقات جهت شناسایی هویت مقتوله، اعضای یک خانواده با مراجعه به کلانتری 103 گاندی اعلام داشتند که یکی از اعضای خانواده شان به نام "نگار" (31 ساله) - دارای مدرک کارشناسی ارشد در رشته فیزیک - که در تهران مشغول به کار است، از چند روز گذشته به تماس های تلفنی آن ها پاسخگو نیست. به همین علت اعضای خانواده ی نگار به واسطه نگرانی شدید در خصوص سلامتی وی، از شهرستان به تهران آمده؛ ابتدا به محل سکونت نگار در محدوده میدان ونک و در ادامه محل کار او مراجعه کرده، اما اطلاعی از سلامتی نگار کسب نکرده و نهایتا تصمیم می گیرند تا موضوع را به پلیس اطلاع دهند. 

با طرح شکایت با موضوع گمشدگی خانم جوان به هویت مشخصِ نگار 31 ساله و ثبت آن در سیستم جامع پلیس، کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی در بررسی سوابق افراد فقدانی و تطابق آن ها با مشخصات جساد ناشناس، در تطابق مشخصات فقدانی با جسد کشف شده در مسیل رودخانه ی خشایار موفق به شناسایی وی شدند. در ادامه، خانواده ی نگار به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ دعوت شده؛ جسد نگار توسط آن ها شناسایی و نهایتا صحت شناسایی صورت گرفته نیز توسط پزشکی قانونی نیز تایید می گردد. 

خانواده ی نگار در توضیحات خود به کارآگاهان عنوان داشتند:" نگار پس از اخذ مدرک کارشناسی ارشد در رشته فیزیک موفق به دریافت بورسیه تحصیلی مقطع دکتری در یکی از کشور های اروپایی شده بود، اما به علت قانون کشور میزبان که امکان کار در آن کشور برای دانشجویان وجود ندارد، نگار به تهران آمده و مشغول به کار شده بود تا هزینه تحصیلی خودش را تامین نماید؛ مدتی از شروع به کار نگار در تهران گذشت و پس از مدتی، در تماس های تلفنی که نگار با ما داشت، عنوان می کرد که با شخصی آشنا شده که به واسطه موقعیت کاری و ارتباطات خوبی که این شخص در سیستم اداری دارد، پیگیر تامین هزینه تحصیلی خود از طریق سیستم دولتی است، اما نگار در خصوص این شخص توضیح بیشتری به ما نداد. 

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ در توضیح دستگیری متهم پرونده افزود:با توجه به اظهارات خانواده ی نگار، کارآگاهان با انجام اقدامات ویژه پلیسی نهایتا موفق به شناسایی فردی به نام سعید. ق. (متولد 1353) شدند. با شناسایی "سعید" به عنوان مظنون اصلی پرونده، کارآگاهان به محل سکونت وی در منطقه سیدخندان – خیابان سهروردی شمالی رفته و دوم اردیبهشت ماه اقدام به دستگیری وی کردند. در زمان دستگیری "سعید" و در بازرسی از محل سکونت وی، کارآگاهان موفق به کشف گوشی تلفن همراه و همچنین زیورآلات متعلق به مقتوله شدند که خانواده ی نگار پس از حضور در اداره دهم پلیس آگاهی، اقدام به شناسایی گوشی تلفن همراه و همچنین زیور آلات کشف شده کردند. 

با وجود دلایل و قرائن بدست آمده بویژه کشف اموال مقتوله از محل سکونت "سعید. ق"، وی همچنان منکر هرگونه آشنایی خود با نگار شده و مدعی بود که گوشی تلفن همراه کشف شده را به صورت دست فروشی و در محدوده خیابان جمهوری خریدار کرده است؟!. 

سرانجام 7 خرداد ماه، "سعید" لب به اعتراف گشود و به ارتکاب جنایت اعتراف کرد. وی در اعترافاتش به کارآگاهان گفت:" آشنایی من و نگار ابتدا از طریق فضای مجازی آغاز شد؛ با ادامه آشنایی، متوجه شدم که نگار به تنهایی در تهران زندگی می کند و قصد دارد تا هزینه ی اقامتش را جهت ادامه تحصیل در اروپا تامین نماید؛ به این بهانه به او نزدیک شده و به او عنوان داشتم که دوستانی در سیستم اداری دارم که می توانند هزینه اقامتش را از طریق سیستم دولتی تامین نماید تا اینکه با او در محدوده سیدخندان قرار ملاقات گذاشتم ". 

متهم که سابقه فعالیت ورزشی در رشته بوکس را دارد، در خصوص نحوه ارتکاب جنایت گفت:" نگار پس از سوار شدن به ماشین، متوجه شد که من قصد آزار و اذیت او را دارم؛ با من درگیر شد و شروع به داد و بیداد کرد؛ در یک لحظه متوجه شدم که چندین مشت محکم به سر و صورت او زدم؛ ابتدا تصورم این بود که بیهوش شده، اما در ادامه متوجه شدم که نگار فوت نموده؛ صندلی شاگرد را خواباندم تا کسی متوجه ی جسد نشود؛ چند ده متر جلوتر، یک ماشین حمل اثاثیه ی منزل ایستاده و کارگران در حال انتقال وسایل به داخل خانه بودند. بدون آنکه آن ها متوجه شوند، پتویی را از روی اسباب و اثاثیه برداشته؛ جسد را داخل آن پیچیده و داخل رودخانه انداختم و فوراً از محل دور شدم ". 

سرهنگ کارآگاه حمید مکرم، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت:" با توجه به اعتراف صریح متهم به ارتکاب جنایت، قرار بازداشت موقت از سوی بازپرس محترم شعبه سوم دادسرای ناحیه 27 تهران صادر و متهم جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است ".

انتهای پیام/م

مرگ دلخراش دختر جوان دانشجو سرانجام آشنایی با قهرمان بوکس

3.36
این مطلب مفید بود ؟42