چهارشنبه, 29 دی,1400
آدرس ایمیل
info[@t]dingoland.ir
مشاوره آنلاین
از 9 الی 16
اینستا
dingoland.ir
لذت جنسی روابط زناشویی کدام درست و کدام غلط؟

لذت بردن از رابطه جنسی می تواند تاثیرات بسزایی بر کیفیت رابطه زناشویی داشته باشد و حتی می تواند سردردهای مزمن را درمان کند.

حقایقی که در مورد لذت جنسی صحیح باید بدانید

بسیاری از زنان بعد از گذشت چندین سال از ازدواج خود به اوج لذت جنسی نمی رسند زیرا این افراد از یک رابطه ی زناشویی مناسب و نرمال بهره نمی برند. باید بدانید که لذت جنسی به اندازه بسیاری از مراقبت های پزشکی برای سلامت زن مفید است بنابراین بسیار پر اهمیت است و باید بدان توجه نمود. در این بخش از سلامت جنسی دینگولند به بیان حقایقی در مورد لذت جنسی زنان می پردازیم.

کیفیت رابطه جنسی

استفاده از کاندوم و تاثیر آن بر کیفیت لذت جنسی

استفاده از کاندوم مانع از لذت جنسی زن نمی شود بنابراین نگران این نباشید که کاندوم بر کیفیت لذت جنسی تاثیر بگذارد زیرا لذت جنسی زن با استفاده از کاندوم، همان اندازه ای است که از کاندوم استفاده نمی شود اما کاندوم بر روابط جنسی طولانی تر زوج کمک می کند زیرا سبب می شود که مرد دچار زودانزالی نشود.

در صورت عدم تمایل مرد به استفاده از کاندوم و تحرک ناکافی، قبل از شروع رابطه، از تحریک دستی استفاده کنید تا مرد با استفاده از کاندوم بتواند لذت کافی ببرد.

فواید کاندوم

مشکلات زنان در رسیدن به اوج لذت جنسی

ناتوانی در رسیدن به لذت جنسی درزنان بسیار شایع است و آمارها نشان می دهد این مشکل حدود 43 درصد- است و از هر سه زن، یکی از آنها به این مشکل مبتلاست. چنانچه پیش از این در بخش سلامت دینگولند خواندید ناتوانی جنسی زنان معمولا به علت بیماری های خاصی مانند مشکلات تیروئیدی، افسردگی یا دیابت به وجود می آیند.

این مشکل در زنان با درمان های پزشکی مانند درمان های موضعی تستسترون یا داروهای خوراکی رفع می گردد همچنین تحریک چوچوله در هنگام رابطه جنسی، می تواند به حل این مشکل کمک کند.

اوج لذت در زنان

نقطه جی و رسیدن به اوج لذت جنسی

نقطه جی برای متخصصان روابط جنسی بسیار پر اهمیت است زیرا این منطقه دارای پایانه های عصبی زیادی برای رسیدن به لذت جنسی بیشتر و طولانی تر زن است. نقطه جی روی دیواره جلویی واژن، بین دهانه ورودی واژن و دهانه ورودی رحم قرار دارد و بافت آن کمی «سفت تر» از بافت واژن است اما ممکن است محل دقیق نقطه جی در زنان مختلف کمی متفاوت باشد.

رابطه لذت جنسی و تسکین درد

رسیدن به اوج لذت جنسی می تواند سبب تسکین انواع درد مانند سردرد، درد آرتروز، درد بعد از جراحی و حتی درد پس از زایمان و ... به علت ترشح هورمونی به نام اکسی توسین در زمان لذت جنسی شود اما تسکین ناشی از لذت جنسی 8 تا 10 دقیقه است.اکسی توسین می تواند سبب پیوند احساسی، آرامش و دیگر احساسات مثبت در زنان شود.

رفع سردرد با رابطه

 

افزایش کیفیت لذت جنسی با افزایش سن

با افزایش سن کیفیت و دفعات لذت جنسی بهبود می یابد و رسیدن به لذت جنسی راحت تر انجام می شود. به طوری که در یک تحقیق ثابت شده زنان 30 تا 40 سال، 65 درصد و در زنان 40 تا 50 سال، 70 درصد و زنان 18 تا 24 سال،61 درصد در آخرین رابطه خود به لذت جنسی رسیده اند.

دلیل بالا رفتن لذت جنسی با افزایش سن می تواند ایجاد اعتماد و صمیمیت فرد در رابطه طولانی مدت بین زن و مرد، افزایش تجربه زن در رابطه جنسی، اعتماد به نفس بیشتر او و افزایش میل او شود.

رابطه بین لذت جنسی و میزان اعتماد به نفس زن

احساس زن نسبت به اندام تناسلی خود، بر کیفیت لذت های جنسی او تأثیر گذار است. واژن به طور کلی شکل بسیار زیبایی ندارد اما شکل واژن هر فرد با فرد دیگر متفاوت است.

در مورد خود و بدن خود، مثبت فکر کنید و از سلامت خود مطمئن باشید و سلامت خود را با این روش اثبات کنید:شما نباید هنگام رابطه جنسی، دردی در واژن خود داشته باشید، ماده غیرطبیعی نباید از واژن شما خارج شود، شما نباید هیچگونه زخم یا مشکلات دیگری در اندام تناسلیتان داشته باشید. بیش از همه چیز شما باید با بالا بردن اعتماد به نفس خود، رسیدن به اوج لذت جنسی خود را افزایش دهید.

بالا رفتن اعتماد بنفس

زمان لازم برای رسیدن به اوج لذت جنسی

بسیاری از زنان برای رسیدن به اوج لذت جنسی به 20 دقیقه زمان نیاز دارند و گاهی دیرتر از همسران خود به اوج لذت جنسی می رسند. اگر همسرتان زودتر از شما به اوج لذت می رسد، انجام تمرین های ذهنی و فشار آلت مرد و درمان زود انزالی توسط متخصص بیماری های ادراری می تواند کمک کننده باشد.

تفاوت رسیدن به لذت جنسی در مردان و زنان

تفاوت عمده ای در لذت جنسی زن و مرد وجود دارد و تعداد کمی از مردان در رسیدن به اوج لذت جنسی مشکل دارند در صورتی که بسیاری از زنان به اوج لذت جنسی نمی رسند، با اینکه همسرشان فکر می کند آنها به اوج لذت جنسی رسیده اند.

در یک تحقیق، 85 درصد از مردان فکر می کردند که همسران آنها به لذت جنسی رسیده اند در صورتی که تنها 64 درصد از زنان به اوج لذت جنسی رسیده بودند. زنانی می دانند که چگونه از رابطه جنسی لذت ببرند که راحت تر هستند و بدن خود را بهتر می شناسند.

زمان رسیدن به ارگاسم

لذت جنسی بدون تحریک اندام تناسلی

این حقیقت دارد که برخی از اوقات، برخی از زنان در هنگام دویدن بر روی تردمیل یا دریافت ماساژ، به علت افزایش جریان خون به اندام های تناسلی، لرزش یا تماس با اندام تناسلی و آرامش کلی بدن در هنگام ماساژ به اوج لذت جنسی می رسند.

در رابطه جنسی، خلاقیت به خرج دهید

برای رسیدن به اوج لذت جنسی شیوه های مختلفی مانند رابطه جنسی واژینالی به همراه رابطه دهانی، تلفیق روابط جنسی مختلف می تواند کمک کننده باشد و شما را به اوج لذت جنسی برساند تا بتوانید رابطه طولانی تری را تجربه کنید.

لذت جنسی روابط زناشویی کدام درست و کدام غلط؟

4.3148
این مطلب مفید بود ؟12820