دوشنبه, 02 خرداد,1401
سونی مدل تازه پلی‌استیشن 5 را ثبت کرد

زومجی/ از قرار معلوم بخش سرگرمی‌های تعاملی سونی مدل تازه CFI-1200 کنسول پلی استیشن 5 را در ژاپن ثبت کرده است.
   
در میان تازه‌ترین اخبار بازی مطلع شدیم که ظاهرا مدل جدیدی از کنسول پلی استیشن 5 توسط بخش سرگرمی‌های تعاملی سونی در کشور ژاپن به ثبت رسیده است. در ماه آوریل این تولید کننده‌ی سخت‌افزار گواهینامه‌ی طراحی مدل تازه CFI-1200 کنسول PS5 را دریافت کرد که شامل تجهیزات رادیویی جدیدی است.

فارغ از این، وزارت امور داخلی و ارتباطات ژاپن نیز گواهی طراحی مدل جدیدی را اعطا کرده است؛ شرکتی که تضمین می‌کند تجهیزات ارتباطی رادیویی و بی‌سیم مطابق با استانداردهای فنی لازم باشند. همان‌طور که قبلا گزارش شد، مدل همه‌ی کنسول‌های پلی استیشن 5 در زمان عرضه CFI-1XXX بود. نسخه‌ی اصلاح‌شده‌ی کنسول نسل ۹ شرکت سونی نیز از مدل CFI-11XX استفاده می‌کرد که در سال گذشته روانه‌ی بازار شد.

مدل بازطراحی‌شده‌ی پلی استیشن 5 در سال گذشته همان عملکرد فنی مدل قبلی را داشت و تنها شامل اجزای به‌روزتر بود. این احتمال وجود دارد که مدل CFI-1200 نیز همین رویه را دنبال کند و احتمالا تغییری در قدرت و ظاهر کنسول ایجاد نخواهد شد. با این‌ حال عده‌ای حدس می‌زنند که شاید سونی با مدل جدید بتواند سرعت تولید را مقداری افزایش و نیاز دستگاه به برخی از قطعات کمیاب در بازار را اندکی کاهش دهد.

شایعاتی نیز از عرضه‌ی کنسول پلی استیشن 5 پرو به گوش می‌رسد که ظاهرا پیشرفت‌های قابل‌توجه زیادی خواهد داشت و شاید در سال ۲۰۲۴ میلادی در دسترس بازیکن‌ها قرار بگیرد.

Enter Title