چهارشنبه, 29 دی,1400
آدرس ایمیل
info[@t]dingoland.ir
مشاوره آنلاین
از 9 الی 16
اینستا
dingoland.ir
قدرتمندترین گوشی‌های ماه معرفی شدند

شهر سخت افزار/ مطابق با رویه هرماهه، بنچمارک AnTuTu که یکی از مهم‌ترین ابزارهای سنجش قدرت و عملکرد گوشی‌های اندرویدی محسوب می‌شود، این ماه نیز قدرتمندترین گوشی‌های پرچمدار و میان‌رده و همچنین تراشه‌های موبایلی را معرفی کرد. این بررسی در فاصله زمانی 1 تا 30 نوامبر صورت گرفته است و به این ترتیب این دستگاه‌ها را باید قدرتمندترین گوشی‌های اندرویدی در این بازه زمانی معرفی کنیم.

AnTuTu امروز گزارش خود از قدرتمندترین گوشی‌های اندرویدی و میان‌رده موجود در بازار را منتشر کرد. این رده‌بندی با توجه به امتیاز کسب شده توسط دستگاه‌های مختلف در این بنچمارک صورت گرفته است. بنابر اطلاعات منتشر شده توسط تیم پشتیبان، این بنچمارک بیش از 1000 بار بر روی تمامی گوشی‌های اندرویدی موجود در بازار پیاده‌سازی شده است و امتیازات لحاظ شده در این رده‌بندی مربوط به میانگین تمامی آن‌ها است. همچنین برای پیکربندی های مختلف از یک گوشی، امتیاز نسخه با بهترین نمره در این رده‌بندی در نظر گرفته شده است.این بررسی نشان می‌دهد که در میان گوشی‌های پرچمدار، هنوز هم گوشی شیائومی Black Shark 4S Pro، قدرتمندترین گوشی اندرویدی موجود در بازار است. این گوشی توانسته است در بنچمارک AnTuTu نمره میانگین 875382 را کسب کند. این برای دومین ماه متوالی است که این گوشی هوشمند عنوان قدرتمندترین گوشی اندرویدی بازار را کسب می‌کند.

این گوشی از تراشه اسنپدراگون 888 پلاس، 16 گیگابایت حافظه رم و 512 گیگابایت حافظه داخلی بهره می‌برد. به نظر می‌رسد استفاده از حافظه SSD در این گوشی هوشمند سبب شده است که عملکرد و قدرت آن در مقایسه با دیگر گوشی‌های اندرویدی به میزان قابل توجهی افزایش پیدا کند و در نتیجه بنچمارک AnTuTu بالاترین نمره را به آن اختصاص دهد. استفاده از این حافظه اگرچه موجب بهبود سرعت و قدرت این گوشی هوشمند شده و سرعت بارگذاری بازی‌ها را ارتقا بخشیده اما موجب افزایش ضخامت و ابعاد بدنه آن شده است.

جایگاه دوم و سوم در این رده‌بندی نیز به ترتیب به دو گوشی ZTE nubia Red Magic 6S Pro و vivo iQOO 8 Pro رسیده است که هردو از تراشه اسنپدراگون 888 پلاس و همچنین 12 گیگابایت حافظه رم برخوردار هستند. این دو گوشی نیز به ترتیب امتیازهای 852719 و 846663 را در این بنچمارک از آن خود کرده‌اند.

جایگاه چهارم در رده‌بندی قدرتمندترین گوشی‌های اندرویدی نیز به گوشی شیائومی Black Shark 4 Pro رسیده که به تراشه اسنپدراگون 888 مجهز است. همچنین در این رده‌بندی می‌توان گوشی‌های vivo X70 Pro+، Asus Rog Phone 5s و vivo iQOO 8 را در جایگاه پنجم تا هفتم مشاهده کرد.


بنچمارک AnTuTu برای گوشی‌های اندرویدی میان‌رده نیز یک رده‌بندی جداگانه معرفی کرده است. براساس این رده‌بندی در حال حاضر بهترین گوشی‌های اندرویدی میان‌رده موجود در بازار به تراشه اسنپدراگون 778G مجهز هستند. دو گوشی vivo iQOO Z5 و Oppo K9s که از این تراشه بهره می‌برند توانسته‌اند در این رده‌بندی عناوین اول و دوم را بدست بیاورند. این دو گوشی به ترتیب امتیازهای 566438 و 536265 را کسب کرده‌اند و به 12 و هشت گیگابایت حافظه رم مجهز هستند.

جایگاه سوم در این رده‌بندی به گوشی Mi 11 Lite 5G رسیده است که از تراشه اسنپدراگون 780G بهره می‌برد. این گوشی هوشمند نیز با بهره‌مندی از هشت گیگابایت حافظه رم و 128 گیگابایت حافظه داخلی نمره 534739 را از بنچمارک AnTuTu بدست آورده است.

باید دید که با حضور احتمالی تراشه اسنپدراگون 8 سری 1 در گوشی‌های جدید عرضه شده در ماه دسامبر جاری، رده‌بندی نتایج بدست آمده در این بنچمارک با چه تغییراتی روبرو خواهد شد. انتظار می‌رود این تراشه قدرتمند و بالارده در گوشی‌های پرچمدار جدید مورد استفاده قرار بگیرد. در کنار این تراشه باید دید که محصول بالارده و قدرتمند مدیاتک، یعنی Dimensity 9000، چه حرف‌هایی برای گفتن خواهد داشت.